Organik Tarım Kredisi Özellikleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Organik tarım kredisi nedir? Organik tarım kredisi, organik bir şekilde üretim gerçekleştirerek işlevini sürdüren işletmelere, bankalar tarafından uygun faiz oranlarıyla verilen kredi türüdür. Organik tarım kredisinde her bankanın belirli aya kadar vade ve faiz oranları bulunmaktadır.

Organik Tarım Kredisi Başvurusu İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Bankaların her kredi işlemlerinde olduğu gibi organik tarım kredisi işlemlerinde de istediği belgeler farklılık gösterebilmektedir. Fakat bu konuda talep edilen belgeler genel olarak şu şekildedir:

 • Çiftçi kayıt sistemine ait belge
 • Tapu fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İşletme tescil belgesi
 • Organik tarım sertifikası

 

Türkiye İş Bankası Organik Tarım Kredisi

Üreticilere organik tarım kredisi sunan bankalar arasında yer alan Türkiye İş Bankası, 24 aya kadar vadeli kredi imkanı sunmaktadır. Hasattan hasada ödeme imkanı sunan banka, sunduğu vade ve esnek ödeme koşulları ile tercih edilen bankalar arasına girmektedir.

VakıfBank Organik Tarım Kredisi

Vakıfbank, organik üretim yapan çiftçilere belirli aya kadar süren vadelerle kredi imkanı sunmaktadır. Sunmuş olduğu kredinin üst limiti ise 50.000 TL olarak bilinmektedir. Bunların yanı sıra diğer kredilerde de görüldüğü gibi hasattan hasada ödeme özelliği bulunmaktadır. Kişilere azami olarak 12 ay kadar vade sunulmaktadır. Vakıfbank’ın organik tarım kredisi sunmak için aradığı şartlar ise şu şekildedir:

Organik tarım sertifikası sahibi olmak,

Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıt olmak.

QNB Finansbank Tarım Kredisi

Organik tarım kredisi dışında tarım ve hayvan kredisi desteği alacağınız diğer bir banka ise QNB Finansbank. QNB Finansbank, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren üreticilere uzun vadeli olarak kredi imkanı sunmaktadır. Diğer bankalarda olduğu gibi QNB’de de hasat zamanı ödemeleri ayarlanabilmektedir.

Ziraat Bankası Organik Tarım Kredisi

Organik tarım faaliyetlerinde bulunan üreticilere özel kredi imkanı sağlayan bankalar arasında diğer bir isim ise Ziraat Bankası. Ziraat Bankası, 2021 yılında sunmuş olduğu organik tarım kredilerini indirimli faiz oranlarıyla sunmaktadır. Daha detaylı bilgi için Ziraat Bankası’na ait bir şube ile görüşebilir ve gerekli belgeler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. Organik tarıma her türlü desteğin sağlanması güzel olur çünkü gelecek nesiller yetiştirmek için bu şart

  Cevapla
 2. Organik tarım günümüzde olmazsa olmaz bence ve her türlü desteklenip büyümesi gerekiyor

  Cevapla
 3. 8 Kasım 2021, 15:54

  Çiftçilerimize destek olalim yoksa sonumuz kötü olucak

  Cevapla
Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!