Aynı Anda İki Bankadan Kredi Çekilebilir Mi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredilere ansızın ihtiyaç duyan ve bunu tek bir banka yerine birdenbire çok seçenekten elde etmek isteyenlerin bu tür bir talihi bulunuyor. Fakat çok ciddi bir tahkîkat ve bilgi toplama evresine girmeleri lüzumiyor. Sonuç olarak aradıkları tutarları değişik bankalar vasıtasıyla temin etmeleri gibi bir hal meydana çıkabiliyor. Tamamen ilgili ve itinalı bir müracaat vakitcini gerçekleştirmekle birlikte değişik bankalardan aynı anda kredi temin edebilmeye dair bir hal kendini gösterebiliyor. Bankaların meydana koymuş oldukları şartlara ideal olan bireylerin bu tip sonuçlara erişmeleri durumu aktif bir şekilde görülebiliyor. Bu sayede de aradıkları kredi tutarlarına ulaşmaları durumu meydana çıkabiliyor.

Farklı bankalardan aynı anda kredi çekecek ve onay prosedürünü gerçekleştirecek olan bireylerin derli toplu bir gelire ve yüksek oranda tespit edilen kredi notlarına sahip olmaları lüzummektedir. Fakat bu şartları karşılasalar bile sonucun olumlu olması tamamiyle bankaların elinde olan bir hal olarak tabir edilebilmektedir. Fakat bankaların her birine aynı gün kredi müracaatı yapılmaması lüzumtiği tavsiye edilmektedir. Yasal takibe düşmemek amacıyla belirli Aralıklarla bu müracaat prosedürleri yaşama geçirilmelidir. Öte yandan yapılacak olan her bir kredi müracaatından olumlu dönüş alma ile ilgili net bir şey söylemek söz konuu olmayacaktır. Bu konuda birtakım kriterler öneme alınmalı ve bu tarafta hareketlerin gerçekleştirilmesi mühim bir neden olmalıdır.

Tüm Bankalara Aynı Anda Kredi Başvurusu Yapılır Mı?
Tüm bankalara yapılacak olan kredi müracaatları amacıyla birtakım şartları tamamiyle yerine getirmek mühimdir. Başvuru yapacak olan bireylerin ilk olarak kredi notlarının yüksek olmaları mühimdir. Bunun dışında sicillerinin problemsiz olması ve derli toplu gelirlerinin olması da aranan kriterler arasında yer almaktadır. Bu şartları karşılayan bireylerin büyük mümkünlıkla müracaatları onaylanacaktır.

Birden çok bankadan kredi çekim prosedüründe de bu tip kriterler ele alınacaktır. Fakat her bir müracaatte kredi notlarına bakılacak ve kredilerin geri ödemelerinin derli toplu yapılıp yapılmayacağı bir nevi kanıt edilecektir. Fakat aynı anda bütün bankalara kredilere dair müracaatlarında bulunmak bütün taleplerin olumsuz sonuç vermesina namacıyla olabilir. Öte yandan müracaat yapan şahıs ile ilgili meşru takip başlatılabilir. Bunun sebebi de bütün kredileri çekme sebebinin tamamiyle parasal gaye tarafında olması ve her birinin geri ödenmesinin imkânsız olarak adlandırılmasından kaynaklı olarak ilerlemektedir.

Tüm bankalara aynı anda kredi müracaatlarında bulunmak çoksıyla sakıncalı olarak tabir edilen bir haldur. Bankalar yalnızca findeks sistemine göre hareket ettiklerini ifade etseler de kredi müracaatı yapan bireylerin geçmişlerini de araştırma altına almaktadırlar. Bu vakit zarfında başka bankalara da kredi müracaatında bulunulduğu ya da kredi borçlarının bulunduğunun anlaşılması durumunda bu müracaatların direkt olarak olumsuz sonuç vermesi söz konuu olacaktır. Bunun önüne geçmek amacıyla değişik bir bankadan kredi alındığında ya da müracaat yapıldığında bunu dile getirmek lüzumtiği ifade edilmektedir.

Aynı Anda İki Bankadan Kredi Çekilir Mi?

Kişilerin lüzumsinimlerinın artmasınden ötürü kredi çekmek vakit vakit bir mecburiyet durumuna gelebiliyor. Gelirlerin giderlerden az olması durumunda bankaların kredi ya da kredi kartlarına dayalı hizmetlerinden yararlanmak bir lüzumlulik olarak görülüyor. Gündelik hayatın lüzumsinimlerinin yanı sıra konut ya da taşıt alımları sırasında da kredi kullanmak lüzumlu bir hal olarak ifade edilebiliyor. Fakat bankalar bu aşamada uzman çalışmalarını gerçekleştirerek, müracaat yapanlara belirli oranlarda kredi verebiliyor. Geriye kalan sayılar amacıyla de teminat göstermenin lüzumlu olmasından bahsediliyor. Kredi konuu ile ilgili ilgi edilecek olan ana konular da kredi notu ve gelir seviyesi olarak kendini gösteriyor. Fakat kayıt dışı bir gelire sahip olan bireylerin bunu da bankalara beyan etmeleri lüzumtiği ifade ediliyor. Sonuç olarak kredi limitinin artması ya da değişik bankalardan aynı vakit zarfında kredi çekebilme gibi bir durumun ilerlemesi söz konuu olabiliyor. Bu noktada rastgele bir meşru kısıtlamanın olmaması sebebiyle basitlıkla bu yönde bir müracaat prosedürü gerçekleştirilebiliyor.

Kişilerin müracaatları sırasında derli toplu gelirlerinin yanı sıra kira gelirleri de olabilir. Kredi taksitlerinin ödenmesiyle birlikte elde kalan tutarların belirli bir vakit diliminde lüzumsinimleri karşılayacak düzeyde bulunması mühimdir. Fakat daha evvelceki proseslerde çekilen bir kredinin bulunması ve bu kredilerin başka bankalar doğrulusunda görüntülenebilmesi durumunda kredi çekme girişimleri başarısızlıkla sonuçlanabilir. Bunun önüne geçebilmek adına aynı anda değişik bankalara kredi müracaatı yapabilme alternatifi daha da revaçta bir program olarak görülebilmektedir. Sistem üstünde bireylerin adlarına kayıtlı olan bütün krediler görülecektir. Sistemde yer almadan evvelce bu kredilere dair yapılacak olan müracaatların çok ilgili bir biçimde yapılması mühimdir. Kredilerin değerlendirilmesi sırasında sistemde bu girişimler meydana çıkmayacağından ötürü, yapılabilecek bir teknik olarak görülebilir. Bu değerlendirme ve onay vakitcinin uzaması da kredi müracaatı yapan bireylerin her vakit lehine olacak olan bir ilerleme olarak gözlemlenebilecektir. Kredi çekebilme olanağı da bu vakit zarfında daha yüksek ihtimalli bir hal alacağından ötürü, her bireyin bu şekilde hareket etmesi lüzumtiği de vurgulanabilecek bir hal olarak sayılabilecektir.

Aynı anda 2 bankadan kredi çekmek

İkinci Bir Kredi Çekmek İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar
Farklı bir bankadan ikinci bir kredi çekmeye dair müracaatlarda bulunulduğunda bankaların ele alacakları birtakım kriterler bulunacaktır. Bu kriterler tarafında müracaatların olumlu ya da olumsuz sonuç vermesi durumu meydana çıkacaktır.

· Kredi miktarı

· Önceki kredide ne kadar borcun kaldığı

· İki kredinin toplam miktarının var olan limiti aşmaması

· Ödeme gücü

· Ek gelirler

· Vade vakitleri

· Faiz oranları

Üst limitlerde bir kredi çekilmesine dair müracaat yapılması durumunda bireylerin yalnızca kendi gelirleri yetersiz kalabilecektir. Ailenin başka bireyleri de gelir sahibi olarak gösterilerek bankalara bu şekilde bir sunum yapılmalıdır. Gelir miktarıyla kredi miktarı doğru orantılı olmasından ötürü bu yönde bir prosedür bankalar doğrulusunda gerçekleştirilecektir. Öte yandan ikinci bir kredi müracaatında verilebilecek olan tutar, beklenenden daha düşük olabilecektir. İkinci kredi müracaatlarının kabul edilip edilmemesi durumu da tamamiyle bankalara kalmış bir hal olarak tabir edilecektir. Öte yandan ilk çekilen krediye dair borç miktarının çok olması da talep edilen miktarla yapılacak olan hesaplamalarla birlikte üst limitin aşılması söz konuu oluyorsa kredi müracaatlarının olumlu sonuç vermesi pek de mümkün olmayan bir hal olarak tabir edilebilecektir.

Başvuru yapan bireylerin kredi taksitlerini ihmal etmemesi ve kredi notunun yüksek düzeyde olması hallerinde bankaların yeni bir kredi amacıyla öneri yapmaları anlamına gelebilir. Bu tip öneriler arasında en cazip olanı da faiz oranlarını düşürmeye yönelik olan imkânlar olarak söylenebilir. Öte yandan değişik yapılandırmalar da bankalar doğrulusunda sağlanarak, kredilerin daha da rahat bir biçimde ödenmesi konuu ile ilgili lüzumen desteğin bankalar doğrulusunda verilebileceği görülebilir.

Bankalar, her vakit gelir seviyesi yüksek olan kullanıcılarına daha çok imkân tanıyacaklardır. Bu tip geliri olan banka müşterilerinin isteklerine bağlı olarak ikinci bir krediyi çekmeleri sandıklarından daha basit bir proses olarak görülebilecektir. Fakat bu noktada ilgi edilmesi lüzumen ana konu kredi faiz oranları olacaktır. Bankaların ihtiyaç, konut ve taşıt kredilerine dair faiz oranları ciddi bir tutumla incelendikten sonra lüzumlu müracaat prosedürlerini gerçekleştirmekte yarar bulunduğu söylenmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!