Kolay Kredi Veren Bankalar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Herkes belli ihtiyaçları için kredi çekiyor. Bankalar kredi verirken farklı şartlara sahiptir. Bazı bankalar tüketicilere zorluk çıkarmadan kredi verirken bir kısmı da katı kurallara göre kredi vermektedir. Bu süreçte sizlere kolay kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgi vereceğiz.  Bankalar kredi verirken belli konulara dikkat ederler. İstenen şartları taşıyan kişiler kredi almakta sorun yaşamazlar.

Kredi başvuruları için artık birçok banka online kanalları kullanmaktadır. Bankalara şubeye gitmeden, kefil sunmaya gerek kalmadan,  hiçbir belge sunmadan kolayca başvuru yapabilirsiniz. Şuan geçirdiğimiz zor günlerde birçok banka hem bireysel hem de kurumsal kullanıcıları için avantajlı krediler sunmaktadır. Akbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, QNB Finansbank, Ing Bank, Enpara,  Aktifbank,  Garanti Bankası, İş Bankası, Halkbank gibi birçok bankadan kolayca kredi alabilirsiniz.

Bankalar Neye Göre Kredi Verirler?

Bankalar kredi taleplerini değerlendirirken öncelikle kredi puanlarını dikkate almaktadır. Kişilerin bankalarla olan kredi ve kredi kartı geçmişi kredi notuna doğrudan etki ediyor. Kredi puanı yüksek olan ve 18 yaşını geçmiş kişiler hiçbir sorun yaşamadan kredi kullanabilirler. Kredi notu düşük olanların kredi başvuruları genelde olumsuz sonuçlanır.

Kolay kredi veren bankalar arasından bir seçim yaptıktan sonra belirtilen kanallardan başvuru yapabilirsiniz. Bankalarda kredi kullanım tutarı ve kredi faizi kullanıcılara göre değişmektedir. Tüketiciler başvuru yaptıktan sonra kullanabilecekleri üst kredi tutarı ve faiz bildirilir. İhtiyaç kredilerinde 60 aya kadar taksitlendirme yapabilirken bu sayı konut kredilerinde 180’e kadar çıkmaktadır.

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Sizler için kolay kredi veren bankaları araştırdık. Listemizde yer vereceğimiz bankalar için 10 bin TL üzerinden 12 aylık ödeme vadesi olan bir değerlendirme yaptık. En düşük kredi oranları üzerinden yaptığımız değerlendirmelerde kolay kredi veren bankalar hakkında detayları iletelim;

 • İNG Bank % 0.89 faiz oranıyla 3 ay ertelemeli kredi vermektedir.
 • Garanti Bankası % 1.84 faiz oranıyla Dijital İhtiyaç kredisi vermektedir.
 • Türkiye İş Bankası ve TEB % 0.99 faiz oranıyla İhtiyaç Kredisi vermektedir.
 • Denizbank %1.74 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi vermektedir.
 • Enpara, Ziraat Bankası ve Vakıfbank % 1.05 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi vermektedir.
 • Kuveyt Türk ve Halkbank %1.07 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi vermektedir.
 • Akbank %1.49 faiz oranıyla Direkt Kredi vermektedir.

Tüm bankalar kredilerin faiz oranlarını kişilere göre değiştirebilir. Ayrıca kredilerde maksimum çekim tutarı da bankaya göre değişiklik göstermektedir.

Kredi Çekerken Hangi Belgeler Verilir?

İnternet üzerinden kredi başvurusu alan bankalar genel olarak kullanıcılardan belge istemezler. Ancak bankalar gerekli olması durumunda bazı belgeler talep edebilirler. Bir bankanın talep edebileceği belgeleri şöyle ifade edelim;

 • C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı örneğini
 • Özel sektörde çalışanlar için SGK dökümünü
 • Son üç aya ait fatura ya da ikametgah belgesini ( Bankalar müşterilerinden ikamet belgesi istemeyebilir.)
 • Gerekli görülmesi durumunda son maaş bordrosunu
 • Kurumsal tüketiciler için vergi levhasını, ticaret sicil gazetesini, oda kayıt belgesini sunmanız gerekmektedir.
 • Çiftçiler için çiftçilik belgesini, arazi tapu fotokopilerini, müstahsil makbuzlarını sunmak gerekmektedir.

Kolay kredi veren bankalar kişiye göre de değişiklik göstermektedir. Tüketicilerin maaş hesaplarının olduğu bankalar her zaman daha kolay kredi vermektedir. Bununla birlikte tüketiciler müşterisi oldukları bankalardan çok daha kolay şekilde kredi alabilmektedir.   Kredi başvuruları için kısa mesaj, internet şubesi, mobil bankacılık, müşteri hizmetleri ya da banka şubelerini kullanabilirsiniz.  Bankalar yaptığınız başvuruları değerlendirerek sizlere olumlu ya da olumsuz cevap verirler. Olumlu cevap alındığında müşteriler hesaplarına ya da banka şubesine giderek kredi ödemelerini alabilirler.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 Yorum

 1. Bence kolay kredi veren bankalar Ziraat Bankası Garanti Bankası ve Akbank bunlar

  Cevapla
 2. Gerçekten şu zorlu dönemde karantina sürecinde esnaf ve işçiler çok zarar gördü. Bu virüs hem sağlık olarak hem de maddiyat anlamında insanları etkiledi. Bu durumda kredi çekmek bazı kişiler için kaçınılmaz olabiliyor. Kolay kredi veren bankalar konusunu açarak çok yardımcı oldunuz, teşekkürler

  Cevapla
 3. Çok güzel krediler, çoğumuz bankacılık ihtiyaçlarını harcamalıyız ve tüm paraları bankada❤

  Cevapla
 4. 19 Mayıs 2020, 04:50

  Kolay kredi veren bankalar garanti ziraat akbank Ben kolaylıkla garantiden kredi aldım cok iyi oldu çok memnun kaldım şimdi kullanıyorum ve rahatlıkla ödeyebiliyorum garantiye tesekkürler

  Cevapla
 5. Çok yardımcı oldu bu siteyi yapanlar teşekkürler beğendim

  Cevapla
 6. Bizi bilgilensirdiğiniz için teşekkürler tamda aradığım haberdi bu şimdi birkaç tanesini deneyeceğim inşallah işe yarar teşekkürler bireyselkredi.org

  Cevapla
 7. Çok yardımcı oldu teşekkürler acil lazımdı buradan bakarak bankaya başvurdum

  Cevapla
 8. Acil krediye ihtiyacim vardı. En hızlı bir şekilde kredi veren bankalar hangileri diye biraz bilgi sahibi oldum. Çok işime yaradı harika bir yazı olmuş.

  Cevapla
 9. 23 Mayıs 2020, 15:41

  Çok yardımcı oldu çok kaliteli bir site sizlerde kullana bilirsiniz

  Cevapla
 10. Bireysel kredi kullanmayı tercih etmiyoruz çünkü aylık taksitlerini karşılamaya maddi durumumuz el vermiyor ancak isteyenler için çok hızlı bir biçimde paylaşıldığını gördüm.

  Cevapla
 11. Kredi çekmek için başvuru yapabilirsiniz gayet başarılı bir site

  Cevapla
Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!