Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi

Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi, tüketicilerin ihtiyaçlarını gidermesi amacıyla sunulan bir bankacılık ürünüdür. Tüketici kredisi veya bireysel ihtiyaç kredisi adıyla da bilinen ihtiyaç kredisi, tüm Türkiye İş Bankası müşterilerine esnek ödeme seçenekleriyle sunulmaktadır. Böylelikle banka müşterileri tüm ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilmekte ve ihtiyaçları için gerekli olan finansal desteğe sahip olabilmektedir.

İhtiyaç kredisi genel olarak eğitim masraflarının karşılanması, beyaz eşya ve elektronik eşyaların alınması gibi durumlarda tüketicilerin başvurduğu bir kredi türüdür. Bu kredinin varlığı sayesinde tüketiciler, ihtiyaçlarını giderebilmek için zaman kaybetmeden ve kolaylıkla gerekli finansal desteği alabilmektedir. Türkiye İş Bankası bu noktada müşterilerine uyg8un ödeme koşullarını sunarak ihtiyaç kredisi vermektedir. İş Bankası’ndan alınan ihtiyaç kredilerinin geri ödemeleri müşterileri ağır bir yükün altında tutmamakta ve yormamaktadır. Çünkü banka, bu kredinin geri ödemelerini müşterilerinin bütçelerine göre planlamaktadır. Müşterilere özel olarak sunulan ihtiyaç kredisi, aylık eşit taksitlerle veya esnek taksitlerle bankaya geri ödenebilmektedir.

Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap veren ve her müşteriye özel imkânlarla sunulan Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi başvurusu hem bankanın mobil uygulaması olan İşCep üzerinden, hem internet şubesi üzerinden, hem İş Bankası ATM’lerinden, hem İş Bankası telefon şubesi üzerinden, hem de SMS üzerinden yapılabilmektedir. Çünkü banka her müşterisinin kolaylıkla ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmesi için tüm başvuru kanallarını hizmete sunmaktadır.

Türkiye İş Bankası’nın İhtiyaç Kredisi’ne başvuru yapacak olacak kişiler İşCep kullanacaklar ise uygulamada bulunan ‘Krediler’ kategorisinden ‘Anında Kredi Başvuru’ seçeneğine tıklamalı ve ekrana gelecek olan yönergeleri takip etmelidir. Ayrıca bu uygulama üzerinden ‘Başvurular’ kısmından ‘Kredi’ seçeneğine gelen kişiler ‘Anında Kredi’ seçeneğine tıkladıklarında da ihtiyaç kredisi için başvuru gerçekleştirebilmektedirler.

Türkiye İş Bankası İnternet Şubesi üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan kişiler de öncelikle şifreleri eşliğinde internet şubesine giriş yapmalıdır. Ardından ‘Kredilerim’  bölümünden ‘Anında Kredi’ seçeneğine tıklamalıdırlar ya da ‘Başvuru/Ürünler’ bölümünden ‘Anında Kredi Başvuru’ seçeneğini tercih etmelidirler. Ayrıca bankanın web sitesinde, İhtiyaç Kredisi sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ‘Hemen Başvur’ seçeneğine tıklama işlemi yapılarak da ilgili başvuru yapılabilmektedir.

Bankamatikten ihtiyaç kredisi başvurusu için öncelikle İş Bankası müşterilerinin kartlı işlemler menüsüne giriş yaptıktan sonra ‘Daha Fazlası’ seçeneğini tercih etmesi ve ardından ‘Anında Kredi ve Ek Hesap’a tıklaması gerekmektedir. Kartsız işlemle başvuru yapmak isteyen kişilerin de ‘Başvurular’ bölümünden ‘İhtiyaç Kredisi’ne giriş yapmalıdır. SMS yöntemiyle İş Bankası İhtiyaç Kredisi başvurusu yapmak isteyen kişilerin, kısa mesaj bölümüne NAKİT yazdıktan sonra sırasıyla TC kimlik numaralarını, talep ettikleri kredi tutarını, aylık gelirlerini aralarda boşluk bırakarak yazması; 4402’ye göndermesi gerekmektedir. Telefon bankacılığı kullanacak olan kişilerin de 0850 724 0 724 numaralı telefonu araması yeterlidir.

Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Belgeleri

Her bankada olduğu gibi Türkiye İş Bankası’nda da İhtiyaç Kredisi başvurusu yapan kişilerden istenecek olan belgeler bulunmaktadır. Genel olarak bankanın müşterilerinden ve müşterilerine ihtiyaç kredisi için kefil olacak kişilerden talep ettiği belgeler şunlardır:

 • İhtiyaç Kredisi başvuru formu
 • TC kimlik belgesi ya da ehliyetin aslı ve fotokopisi
 • Gelir durumunu belgeleyen belge ya da maaş bordrosu

İhtiyaç kredisi, Türkiye İş Bankası’nın en çok talep gören kredi ürünlerinden bir tanesidir. Diğer kredi ürünlerinde olduğu gibi bu kredi ürününde de müşterilerin kredi notlarının büyük bir önemi vardır. Dolayısı ile banka yapılan kredi başvurusuna yanıt vermeden önce kredi notu değerlendirmesi yapmakta ve kişinin kredi notunun uygunluk taşıması durumunda krediye onay vermektedir. Banka, kendisine kredi başvurusunda bulunan tüketicilerin kredi puanını öğrenmesi için de hizmet vermektedir.

Ayrıca 50.000 TL’ye kadar olan ve dijital kanallarla yapılan ihtiyaç kredisi başvurularında onay çıkması durumunda, İş Bankası müşterilerinin hesaplarına direkt olarak aktarım gerçekleştirilmektedir. Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi, banka tarafından sigortalı olarak verilmektedir ve kredi faiz oranı ise %1.30’dan başlamaktadır. Bankanın uyguladığı faiz oranı, tüketicilerin talep ettikleri kredi tutarına, kredi notu durumuna, vade süresine ve de müşteri özelliklerine göre değişmektedir. Konu hakkındaki en net faiz oranı bilgisi, kredi talebi gerçekleştirildikten sonra banka yetkililerinden öğrenilebilmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Yorum

 1. Faydalı bir yazı olmuş. Bumir çok soru işaretini giderdiniz. Teşekkürler paylaşım için.

  Cevapla
 2. 10 Ekim 2020, 14:59

  Gerçekten Arkadaşlar ben buradan daha önce kredi aldım ve kredilerle çok memnun kaldım Tekrar öyle dedim tabii

  Cevapla
 3. 14 Ekim 2020, 19:35

  Kredi alacağım bir banka arıyordum güzel yorumlama olmuş gercekten bana çok yardımcı oldu teşekkürler yazan kişiye

  Cevapla
 4. çok güzel bir şey yapmışlar gerçektende müşteriyi destekleyen kampanyalar yapıyorlar zaten çok kaliteli bir banka

  Cevapla
 5. Kredi ihtiyacı için başvuru yapmayı düşünüyorum cıkacağını düşünüyorum

  Cevapla
 6. çok güzel bir şey yapmışlar gerçektende müşteriyi destekleyen kampanyalar

  Cevapla
 7. Is bankasinin kredi faizleri ve islem masraflari cok yuksek

  Cevapla
 8. başarılı bir site. iyi ki sizin gibi bir siteye rast gelmişim.

  Cevapla
 9. 19 Kasım 2020, 02:29

  Gerçekten Arkadaşlar ben buradan daha önce kredi aldım ve kredilerle çok memnun kaldım Tekrar öyle dedim tabii herkeze tavsiye ederim

  Cevapla
 10. Ziraat bankası destek kredisi sayesinde borçlarından kurtulup küçük taksitlerle kendimi rahatlattım

  Cevapla
 11. Daha önce kredi aldım tüm borçlardan kurtuldum sonra düşük faiz ile geri ödedim

  Cevapla
 12. Öğrencilere ihtiyaç kredisi benim işime çok yarıyor bence kesinlikle siz de öğrencilere ihityaç kredisinden yararlanin

  Cevapla
Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!