Fibabanka Kredi Kullanma Şartları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fibabanka kredi kullanma şartları, tüketiciler tarafından tercih edilecek olan kredinin türüne göre değişiklik göstermektedir. Bankacılık sektöründe amaçlar doğrultusunda birbirinden farklı krediler tüketicilere sunulmaktadır. Dolayısıyla her kredinin sunumuna ve alımına yönelik farklılıklar söz konusudur. Fibabanka da sunduğu kredi türlerini farklı koşullarla müşterilerine sunmaktadır.

Fibabank’tan kredi talebinde bulunacak kişilerin, kredi kullanma şartlarını öğrenebilmeleri için öncelikle hangi kredi türüne başvuru yapacaklarını belirlemesi gerekmektedir. Ancak genel olarak kredi başvurusunda bulunulması için aranan şartlar şunlardır:

 • Kredi başvurusu yapacak olan kişiler 18 yaş sınırını geçmiş olmalıdır
 • Kredi başvurusu yapacak olan kişilerin kredi notu uygun olmalıdır
 • Kredi kullanacak olan kişilerin talep ettikleri kredi ve geliri arasında denge olmalıdır

Bu şartları sağlayan kişiler Fibabanka kredi başvurusu yapabilmektedir. Ancak sayılan bu koşullar, kredi alınabilmesi için temel koşullardır. Yazımızın başında da bahsedildiği gibi kredi türüne göre özelleştirilmiş olan başka koşullar da bulunmaktadır.

Fibabanka Kredi Başvurusu

Fibabanka, kredi almak için kendisini tercih eden kişilere farklı başvuru kanallarıyla kredi başvurusu yapabilme fırsatı sunmaktadır. Fibabanka’yı tercih eden kişiler, bankaların şubeleri aracılığıyla, telefon bankacılığıyla, SMS yoluyla, internet bankacılığı yöntemiyle kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Bankanın kredi hizmetleri ise genel olarak şunlardır:

 • Bireysel İhtiyaç Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Kredili Mevduat Hesabı

Banka tarafından sunulan bu kredi hizmetleri, Fibabanka kredi kullanma şartları uygunluğu gösteren kişilere sağlanmaktadır. Bankanın sunduğu avantajlı faiz oranları sayesinde şartlara uygunluk gösteren kişiler kolaylıkla gereksinim duydukları nakde ulaşabilmektedir.

Fibabanka Kredi Hesaplama

Fibabanka’nın kredi ürünlerinin her birinin hesaplaması farklıdır. Çünkü her bir hizmetin özel koşulları, vade süreleri, faiz oranları değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Fibabanka kredi hesaplama işleminin yapılabilmesi için öncelikle hangi kredi ürününe başvuruda bulunacağı belirlenmelidir.

Banka, İhtiyaç Kredisi ürününde müşterilerine 80.000 TL’ye kadar kredi hizmeti sunmaktadır. Bu kredide vade süresi ise minimum 3 ay, maksimum 36’dır. Belirtilen faiz oranı ise %1,22’dir. Ayrıca bu hesaplamayı yaparken vergiler dâhil olmak üzere dosya masrafları da göz önüne alınmalıdır.

Fibabanka’nın birbirinden çeşitli ihtiyaç kredisi ürünü bulunmaktadır. İhtiyaçlar doğrultusunda bankanın tüm müşterileri nakit ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Üstelik banka, kredi talebi onaylanan tüketicilerden herhangi bir belge sunmasını da istememektedir. Fibabanka kredi kullanma şartları doğrultusunda belirtilen şartlara uyun olan tüketicilerin onaylanan kredileri, bankadaki mevduat hesaplarına aktarılmaktadır.

Fibabanka Konut Kredisi Hesaplama

Bankanın sunduğu kredi hizmetlerinden bir tanesi de Konut Kredisi’dir. Fibabanka, müşterilerine konut kredisi kapsamında 10.000 TL’den başlayarak 1.000.000 TL’ye kadar nakit desteği sağlamaktadır. Bu konut kredisi ürününde müşterilere sunulan vade süresi 3 aydan 120 aya kadardır. Fibabanka konut kredisi faiz oranı ise %1,39 olarak hesaplanmaktadır. Gerçekleştirilecek ödeme planı da vade süresi ve kredi tutarına göre değişmektedir.

Temelde kredi kullanma şartları dışında Fibabanka konut kredisi kullanma şartları da şunlardır:

 • Konut kredisi yalnızca TL cinsinden kullanılabilmektedir
 • Gerçek kişiler tarafından kullanılan konut kredilerinde BSMV ile KKDF muaflığı vardır
 • Satın alınacak olan konut, banka tarafından teminat olarak alınır; ipotek uygulanır
 • Fibabanka gerekli durumlarda kefil şartı isteyebilmektedir

Konut kredisi kapsamında Fibabanka kredi kullana şartları uygunluğu taşıyan ve başvuruda bulunan kişilerden banka; tapu fotokopisini, son altı aya ait olan maaş bordrosunu ve kimlik belgesini istemektedir.

Fibabanka Taşıt Kredisi Hesaplama

Fibabanka, taşıt almak isteyen kişilere de uygun faiz oranıyla finansman desteği sağlamaktadır. Bu hizmet kapsamında Fibabanka müşterileri 5.000 TL’den 1.000.000 TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Bu kredi türünde müşterilere sunulan faiz oranı %1,49’dur, 3 aydan 48 aya kadar da vade seçeneği sunulmaktadır. Fibabanka taşıt kredisi hesaplama yapılırken ayrıca vergi ve dosya masrafları da dâhil edilmelidir. Bu ücretler hakkında banka gerekli bilgileri sunmaktadır.

Genel olarak bankalar, taşıt kredisi ürünlerini iki kategori halinde sunmaktadır. Sıfır taşıtlar ile 2. el taşıtlar farklı şartlarla, farklı vade süreleriyle ve farklı faiz oranlarıyla tüketicilere sunulmaktadır. Fibabanka ise taşıt kredisini tek bir çatı altında toplamıştır; müşterilerine aynı koşullar altında hem sıfır hem de 2. el araç alma fırsatını sunmaktadır. Taşıt kredisi için Fibabanka kredi kullanma şartları şunlardır:

 • Vade süresi minimum 3, maksimum 48 aydır
 • 000 TL’ye kadar olan taşıt kredilerinde maksimum kasko bedelinin %70’i olarak kredilendirme yapılır
 • 000 TL üstündeki taşıt kredilerinde kredilendirme, kasko bedelinin %50’si kadardır

Fibabanka sunmakta olduğu tüm bu kredilerin başvurusunu şubeleri aracılığıyla almaktadır. Ancak şube bankacılığından daha kolay bir bankacılık uygulaması olan internet bankacılığından ve telefon bankacılığından yararlanılabilmektedir. Bankanın internet sitesine giriş yapan kişiler, anasayfanın üst kısmında yer alan ‘Bankacılık Menüsü’ne tıklayarak dilediği kredi ürününü başvuru gerçekleştirebilmektedir.

Telefon bankacılığı ile Fibabanka müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 88 88 aranarak da kredi başvuruları gerçekleşmektedir. Bunun dışında bankanın müşterisi olan kişiler, Fibabanka mobil uygulamasıyla da başvurularını yapabilmektedir. Banka en kısa sürede kredi başvurularını sonuçlandırmakta ve onay alan müşterilerinin hesaplarına kredi tutarını aktarmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Yorum

 1. Güzel yazılmış yazi buna uyarark giderseniz yüksek ihtimalle hesap açarlar ve kredi verirler diye düşünüyorum

  Cevapla
 2. 29 Ekim 2020, 12:38

  fibabanka kredi kullanma şartlarından bahsetmiş çok aydınlatıcı bir metin olmuş tavsiyemdir herkes gelsin bilgi sahibi olsun

  Cevapla
 3. fibabanka kredi kullanma şartlarından bahsedilmiş çok aydınlatıcı bir metin olmuş ben beğendim tavsiye ederim

  Cevapla
 4. 8 Kasım 2020, 17:13

  EN İYİ BANKALARDAN BİR TANESİ HERRZE TAVSİYE EDERİM

  Cevapla
 5. Gerçekden çok aydınlatıcı, bilgilendirici bir yazı olmuş sağ olun ellerinize sağlık.

  Cevapla
 6. Güzel bir makale olmuş çok beğendim elinize sağlık bilgilendirici bir makale olmuş başarılarınızın devamını dilerim güzel

  Cevapla
 7. Ah be konu anlatimi carsamba günü gelebiliyor arasında daha önce alışveriş yapmam

  Cevapla
 8. Gerçekten faydalı bir yazı olmuş güvenilir bir site Herkese tavsiye ederim

  Cevapla
 9. Emeğınıze Sağlık aydınlatıcı güzel ve güzel makale olmuş

  Cevapla
 10. İhtiyaç kredisi kriterleri geliri olmayan vatandaşlara kolaylık sağlanması açısından ele alinirsa mükemmel olur.

  Cevapla
 11. Çok mükemmel bir makale olmuş beğendim. Fibabanka kredi kullanma şartlarından bahsedilmiş ve çok aydınlatıcı bir metin olmuş. Herkese tavsiye ederim.

  Cevapla
 12. Çok güzel makale olmuş elinize emeğinize sağlık

  Cevapla
Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!