İşkur Kredisi Nedir, İşkur Kredisi Nasıl Alınır?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşkur Kredisi Nedir, İşkur Kredisi Nasıl Alınır?

İşkur iş ve işçi bulma kurumu olarak çalışan, işverenlere işçi bulmak, işçilere de iş bulmak amacı ile faaliyetlerini sürdüren bir kurumdur. İşkur kredi vermez ancak KOSGEB ile imzalanan protokol gereği, girişimcilik kurslarını düzenleme, KOSGEB kredisi alıp iş kuran girişimcilere eleman tahsis etmek gibi görevleri de vardır. Kredi ve hibe almak isteyenler KOSGEB kurumuna başvurarak, öncesinde de girişimcilik kursuna katılarak ve KOSGEB iş planını hazırlayarak onay almak zorundadırlar. KOSGEB iş planı hazırlanmadan önce, girişimcinin istihdam sağlayacak parlak bir iş fikri olmalıdır. Sıfır sermaye ile KOSGEB kredisi almayı düşünenler de bilmelidir ki belli bir sermaye olmadan kredi ve hibe alınamaz. İşletme kuruluşu için ve hammadde temini için gereken masraflar karşılanıp faturalandırıldıktan sonra bu meblağın bir kısmını KOSGEB ödemektedir. İşkur kredisi ise sadece internette icat edilen ve gerçekte olmayan bir kredidir.

İşkur İş İlanları

Güncel olarak değişen İşkur ilanlarını takip ederek size uygun olabilecek pozisyonlara başvurabilirsiniz. Eğitim bilgilerinizi, sağlık güncellemenizi, ehliyet, bonservis vs belgelerinizi güncel tutarak resmi sitede yer alan ve eleman arayan iş yerlerine İşkur üzerinden başvurabilirsiniz.

İşkur Kredisi Yoktur

İşkur kredisi nedir, nasıl alınır gibi sorular arama motorlarından yüksek oranda aratılmaktadır. Kredi veren kuruluşlar içinde İşkur yoktur. KOSGEB bazı şartlar yerine getirildiğinde size kredi verebilir. Bir kısmı geri ödemeli bir kısmı da hibe olarak verilen bu destekler yıldan yıla güncellenmektedir. KOSGEB tarafından belirlenen bazı sektörler NACE kodları ile beraber sitenin resmi sayfasında yer almaktadır. Desteklenmeyen bir sektörde iseniz kredi alamazsınız. Bu sektörler imalat, tekstil, teknoloji, çeşitli hizmet sektörleri, araştırma geliştirme projeleri olmaktadır. 2020 yılı için KOSGEB kredileri yeni girişimciler için 50.000 lira hibe olarak ve 100 bin lira da geri dönüşlü olarak verilmektedir. Bu desteklerden faydalanmak için daha önce KOSGEB kurumundan hibe almamış olmak, 18 yaşını geçmiş olmak, parlak bir iş fikrine sahip olmak, en az bir ortakla LTD şti statüsünde şirket kurmak gerekiyor.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Yorum

 1. 9 Ekim 2020, 11:53

  işletmemizi kurduk. Kurduktan sonra kuruluş masraflarımızı aldık.

  Cevapla
 2. Is kur hakkinda bilmediklerimi de ogrendim merak ettigim tum konulara deginilmis gayet bilgilendirici bir makale olmus tesekkurler

  Cevapla
 3. 11 Ekim 2020, 21:42

  Yeni bir iş kurmak isteyenler için çok iyi bu kredi sayesinde işyeri açabiliriz

  Cevapla
 4. 14 Ekim 2020, 06:53

  Bu krediye bas vurmak kolayda almak imkansiz nerdeyse vermemek icin her seyi yapiyorlar

  Cevapla
 5. Is kur hakkinda bilmediklerimi de ogrendim merak ettigim tum konulara deginilmis gayet bilgilendirici bir makale olmus tesekkurler

  Cevapla
 6. Iş kur kredisi hakkında detaylı bir makale yazılmış teşekkür ederim güzel bilgiler.

  Cevapla
 7. İşkur kredisine başvurmam için yapapma gerekenleri sayenizde öğrendim teşekkür ediyorum

  Cevapla
 8. Sayenizde işkur kredisini alamam için hangi kriterler gerekli olduğunu öğrendim ve krediye başvuru yaptım

  Cevapla
 9. Teşekkürler çok yardımcı oldunuz.

  Cevapla
Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!