Kredisi Devam Edenler İkinci Krediyi Alabilir Mi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçinde bulunduğumuz bu zor dönemde bankalardan kredi talebinde bulunmayan kalmadı diyebiliriz. Özellikle mevcut kredisinin geri ödeme taksitleri devam ederken ikinci kredi talebinde bulunan pek çok kişi bulunmaktadır. Ev kredisi, araç kredisi, ihtiyaç kredisi, eğitim kredisi, evlilik kredisi gibi farklı başlıklar altında kredi talep eden kişiler oldukça artmıştır.

Kredi Ödemeye Devam Ederken İkinci Kredi Alınabilir Mi?

Bankalar kredi talebinde bulunan kişilerin kredi notuna bakarak kredi notu yüksekse kredi verir, kredi notu düşükse vermez. Bu nedenle şayet kredi notunuz yüksekse halen ilk kredi taksitlerini ödemeye devam ederken, ihtiyaç halinde ikinci krediyi de puanınız yüksek olduğu sürece çekebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak ikinci krediyi çekip birinci krediden kalan bakiyeyi tümden kapatıp sadece ikinci çekilen kredinin taksitlerini ödemeye devam edebilirsiniz. Bu tamamen sizin seçiminize bağlıdır.

Halen Kredi Borcu Öderken İkinci Bir Kredi İçin Bankaların Şartları Nedir?

 • Kredi talebinde bulunan kişinin öncelikle kredi notu yüksek olmalıdır. İkinci krediyi talep eden kişinin tekrar kredi notuna bakmalı ve kredi notunda düşüş olup olmadığı görülmelidir.
 • İkinci kredi talebinde bulunan kişinin aylık gelirinin yüksek olması gerekmektedir. Aksi durumda ikinci kredinin geri ödemeleri sıkıntı yaratabilmektedir.
 • İkinci kredi talebinde bulunan kişinin kiracı mı ev sahibi mi olduğu banka tarafından bilinmelidir.
 • Aynı hanede yaşayan kişi sayısı ve kaç kişinin çalışarak para kazandığı dikkate alınır.
 • Geri ödemelerinin geciktirmeden ve hemen ödenmesi gerekmektedir.
 • Halen çalışmakta olduğu yerde ne zamandan beri çalışıyor, yani iş konusunda sebatkar olması da bankalar için oldukça önemlidir.
 • Son 5 yılda kredi ya da kredi kartı geri ödemelerinde aksaklıklar yaşanmamış olması gerekmektedir.

Kredisi devam eden kişinin ikinci krediyi çekebilmesi kredi notuna göre olacağından banka sorun çıkarmaz. Aynı anda iki farklı kredi geri ödemeleri o kişiyi zorlamıyorsa üçüncü krediyi bile çekebilir anlamı taşımaktadır. Burada kredi notunun ne kadar önemli olduğu görülmektedir. Ayrıca sadece maaş geliri değil, kira gelirleri, taksisi varsa taksi geliri, tarım alanlarından elde edeceği gelirler gibi pek çok örnek verilebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. Krediye ihtiyaç duyanlar, kredi notunu öğrenmek isteyen ve hangi bankadan kredi alacabilecegini araştıranlar buraya gelir.

  Cevapla
 2. 8 Kasım 2021, 14:34

  Bu dar boğaz zamanlarda en merak edilen konulardan birine açıklık getirilmis.Tesekkur ederim

  Cevapla
 3. Bu konuyu gerçekten çok merak ediyordum konuya açıklık getirip aklımdakileri cevapladığınız için teşekkür ediyorum

  Cevapla
 4. Kredi icin neyi merak ediyorsam bugun arastryordum tskr ederim burda baya bilgim oldu

  Cevapla
Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!