Findeks Renkleri Ne Anlama Geliyor?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birçok kişinin kullanmış olduğu bancılık hizmetleri ile birlikte her birey hesap açma, kredi veya kredi kartı kullanma gibi hizmetlerden yararlanmaktadır. Tüm bu hizmetler ile birlikte bankaların giderek kullanılma oranları da artmaktadır. Ancak birçok bilinçli tüketicinin de bilmiş olduğu gibi bankaların kredi ve kredi kartı hizmetlerinden yararlanmanız sonucu ödemelerinizdeki düzen veya düzensizlik ile birlikte her bireye ait birer kredi notu meydana getirilmektedir. Bu kredi notları tamamen ödeme düzeninize bağlı olmakla birlikte bankalardan çekeceğiniz kredi limitlerinizden tutun da bankaların size kredi vermek isteyip istememesine kadar birçok önemli noktayı etkilemektedir. Örneğin; bankalara olan borçlarınızı ödemekte güçlük yaşıyorsanız ve ödemeleriniz gecikiyorsa kredi notunuz düşmekte ve bazı durumlarda bankalardan kredi çekme ya da kredi kartı talep etme gibi talepleriniz bu nedenlerden ötürü kabul edilmemektedir.

Kredi Notu Sorgulama

Hesaplanan kredi notları ise Kredi Kayıt Büroları (KKB) tarafından düzenlenmektedir ve tüm finansal işlemler burada gerçekleştirilmektedir. Bireylere özel olarak tutulan kredi notları geçmiş ve güncel bütün kredi ve finansal bilgilerinizi kapsamakta olup yapılan bazı hesaplamalar sonucunda belli rakamlar ile ifade edilmektedir. Bireylerin daha düzenli ve iyi bir hayat sürmesi için ise bu kredi notları devamlı olarak sorgulatarak ve takip ederek ön bilgi sahibi olması gerekmektedir. Çünkü bankalara bulunacaklar kredi veya kredi kartı talepleri için bankaların geri dönüşlerinde kredi notlarını eğer bilirlerse daha iyi bir tahmin yapılabilmektedir. Sorgulama işlemlerini ise KKB’lerden yapabileceğiniz gibi internet üzerinden oldukça kolay ulaşım sağlayan Findeks’ten de sağlayabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Renkleri Nedir?

Findeks bireylerin kredi notlarına ulaşmaktaki en kolay yoldur. Findekste kredi notları hesaplanan değerler karşılığında bazı renkler ile sembolize edilmiştir. Bu renkler ile karşılaşan birçok kullanıcı ve tüketicide ise  ‘findeks renkleri ne anlama geliyor?’ gibi sorular görülmektedir. Bu renklerden açık yeşil – koyu yeşil renkleri bakalar arası kredi skor değeri az ve en az risk teşkil eden bireyleri temsil almaktadır. Turuncu – kırmızı olanlar ise kredi puanları risk içeren grupta bulunmakta olup en riskli müşteri grubunu göstermektedir. Sarı renge sahip olan findeks kredi notları ise kredi notları riskli ve en az riskli müşteri grubu anlamını taşımaktadır.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN Bireyselkredi.org

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!