Peşinat Olmadan Kredi İle Ev Almanın Yolları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konut kredisi ile ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar nakit gereksinimlerini rahatlıkla karşılayabiliyor. Belirli peşinat ve vade oranlarıyla lüzumsal ideal şekilde bankalardan temin edilebilen konut kredisi ile rahatlıkla ev sahibi olabilirsiniz. Konut kredisi çekmek isteyen şahıslar, peşinat hesaplama işleminin nasıl yapıldığını merak ediyor. Çoğu şahıs peşinatsız ev sahibi olmanın yollarını merak ediyor. Peşinatsız konut kredisi ile ev almanın çoğu yolu bulunuyor.

Konut Kredisi Peşinatı Nedir?
Konut kredisi peşinatı; gayrimenkul değerlendirme uzmanı ya da bankanın yollamış bulunduğu uzmanın konuta biçtiği değer üzerinden hesaplanır. Buna göre 500 bin TL’ye kadar olan konutlar amacıyla en az %10, 500 bin TL üzeri konutlar amacıyla ise %20 peşinat seviyesi uygulanır.
İhtiyaç Kredisi Kullanmak

Konut kredisinin %20’lik bölümünü,  kredisi çekerek karşılamanız mümkündür. Konut kredisini almış bulunduğunuz banka, aynı anda gereksinim kredisi vermek istemese de, diğer biri adına kredi çekerek ya da diğer bir bankadan gereksinim kredisine müracaat ederek %20’lik peşinat tutarını taksitle ödeyebilirsiniz.

Projelerin Kampanyalarından Faydalanmak
Bankalar satın alınmak dilenen konut değerinin %80’inden çoğunu kredi olarak kullandırmıyor. Fakat toplu konut projelerinde halkın dikkatini çekmek ve satış yapabilmek amacıyla %5 ya da %10 gibi peşinat gerektiren kampanyalar düzenlenebiliyor. Bu tarz bir kampanyadan faydalanan vatandaşlar %20’lik peşinat tutarının eksik kalan bölümünü bankadan aldığı konut kredisi ile rahatlıkla taksitlendirebiliyor.

İpotek İle Kredi Kullanmak
İpotek göstermek kredinin onaylanma olasılığını artırırken, kredi tutarının da dilediğiniz oranda olmasına yardımcı olur. Sonuç olarak ev sahibi olmak amacıyla ekstra peşinat ödemesi yapmanıza lüzum kalmaz. Fakat bankalar ipoteğin yanısıra sigorta ve uzman masrafları amacıyla de ödeme yapmanızı isteyebilir. Bu amaçla ilk olarak krediyi alabilmek dilediğiniz bankadan ayrıntılı bilgi almanız daha doğru olacaktır.

Peşinatsız ev sahibi olmak isteyenlerin çoğu hususta ayrıntılı tetkik yapması gerekmekte. Sonuç olarak nasıl bir yol izleyeceklerini görebilirler. Aynı vakitte satın alınacak evin tamamına kredi çıkarttığını ifade eden birtakım kurumlar da vardır. Fakat bu şahıs ya da kurumlara itibar edilmemesi gerekmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!