Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ev hanımları çalışmayan kişiler olarak nitelendirilse de en çok çalışan, üreten, emekçi olanlar kadınlardır. Gelir belgesi olmadığı için tüketici başlığı altında adlandırılmaktadırlar. Ancak kimi zaman ev hanımları da bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek isteyebilirler. Bu durumdaki kişilerin kredi alıp alamayacağı bazı kriterlere bağlıdır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarının ihtiyaç kredisi adı altında kredi talebinde bulunması, bazı bankaların sıcak bakmadığı bir konudur. Çünkü, geliri olmadığı için geri ödemeleri aksatır düşüncesi oluşur. Bazı bankalar ise daha önce kredi çekip çekmediğine bakarak öncelikle kredi notuna bakarlar.  İster evvelce kredi çekmiş olsun ister hiç kredi çekmemiş olsun bazı bankalar üniversite öğrencilerine yaptıkları gibi düşük miktarlarda kredi verebilmektedirler.

Ev hanımları çalışmasalar da banka hesapları olabilir, hesaplarında yüklü miktarda paraları da olabilir, hatta ev, arsa, araba gibi malları da olabilir. Üstelik banka hesaplarında bazı finansal hareketliliğinin olması ona artı puan kazandıracağından bu gibi müşterilerine bankalar Yüksek miktarlarda kredi verebilir.

Kredi talebinde bulunan, banka hesabı olmadığı gibi herhangi bir malının bulunmadığı ev hanımı, bankaya güvenilir kefil göstermesi durumunda da kredi verebilmektedir.

Kısaca ev hanımları çalışmasalar da bazı şartları taşımaları durumunda bankalardan kredi çekebilirler.

Kredi Başvurusu İçin Ev Hanımlarında Aranan Şartlar Nelerdir?

Çalışmayan Ev Hanımları için şartlar;

 • Kendisi çalışmasa da anne babadan kalan emekli maaşı payı varsa
 • Ek gelirinin olması, yani kira geliri, taksi geliri gibi vs. varsa
 • Üzerine kayıtlı gayrimenkulleri olması (gerekirse ipotek olarak gösterebilecek değerde ev, daire, dükkân ya da arsa vb. gibi)
 • Bankanın aradığı şartları taşıyan güvenilir kefil gösterilmesi, (kredi notu yüksek güvenilir olması gerekmektedir)
 • Ailesinden ya da eşinden dolayı bankada yüklü hesabının bulunması

Bu durumdaki kişiler bankalardan rahatlıkla kredi alabilirler. Çünkü banka kredi verdiği bu durumdaki kişilerden dolayı sıkıntı yaşamamaktadır. Fakat bazı bankalar şartları uysa da kredi verirken biraz daha temkinli davranmakta ve kredi verseler dahi sınırlı miktarlarda kredi verebilmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. Bu haber sitesi sayesinde gündelik yaşamda gerçekleştirilen bütün olayları öğrenebiliyoruz harika bi site

  Cevapla
 2. Harika fırsat bence sartları oluşturanlar için iyi birsey olmuş cok iyi

  Cevapla
 3. Harika fırsat bence sartları oluşturanlar için iyi birsey olmuş cok iyi birsey

  Cevapla
 4. 8 Kasım 2021, 14:53

  Bir ev hanımı olarak bu kadarını bilmiyordum. Çok açıklayıcı ve ise yarar bilgiler verdiğiniz icin cok tesekkur ederim

  Cevapla
 5. Çok bilgi veren bir sayfa ev hanımlarına kredi verildiğini bilmiyordum öğrenmiş oldum merak ettiğimiz hersey var bilgiler için çok teşekkür ediyorum

  Cevapla
 6. Ek geliri yoksa ev hanımının oturduğu evi ipotek gösterip kredi alması pek mantıklı değil ancak ihtiyaç durumunda yapılabilir. Bazı bankaların bunu yapması iyi bir şey.

  Cevapla
Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!