Kredi Kartınızın Onaylanma İhtimalini Artırmak İçin İpuçları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğru şekilde kredi kartı kullanmak yaşamı gerektiğince kolaylaştırabilir. Kredi kartına onay alabilmek amacıyla bankaların genel finansal sisteminde neler olup bittiğini biraz kavramak gerekir. Çok geniş bir havuz olan banka-kredi havuzunda herkes amacıyla gelirine göre bir pay bulunur. Bazı bankaların kredi kartı verme koşulları daha yumUşakken birtakım bankaların daha katı olabilir. Ama temel olarak bütün bankaların kişide aradığı çok mühim bir şey vardır. O da kredi notunun düzgün olmasıdır. Peki, nedir bu kredi notu?

Her yerde karşınıza bu iki sözcük çıkıyor olabilir. Çok kolay şekilde kredi notu sizin bankalarla yaptığınız bütün finansal alış verişin dökümüdür. Yani şu şekilde düşünebilirsiniz. Bir mahallede oturuyorsunuz ve mahallede 5 adet bakkal var. Siz bu bakkalların hepsinden yıllardır alış veriş yapmışsınız. Bazı bakkallara borcunuz olmuş saatinde ödememişsiniz ya da borçlarınızı hep saatinde ödemişsiniz. Bu 5 bakkalın kendi aralarında bir değerlendirme ağı vardır. İki bakkala borcunuzu ödemezseniz başka bakkallar da size borca bir şey vermez. Fakat kuşkusuz iş bu kadar kolay değil. Ama en kolay haliyle kredi notu bu şekilde belirlenir.

Kredi notu sizin işlemişten bu yana bankalarda yaptığınız bütün finansal hareketlerin analizi neticesinde meydana çıkar. Kredi notunuz kötüyse bunu düzeltmek amacıyla uğraşmanız gerekir. Fakat kredi notunuzun düşüklüğü yalnızca bir nedene bağlı da olamayabilir. Bu yönden notunuzu düşüren halların belirleme edilip ortadan kaldırılması gerekir. Bu yönden bir kredi danışmanından destek alarak süreci daha süratli ve kolay duruma getirebilirsiniz.

Kredi Kartı Onayı Almak İçin Neler Yapılabilir?

Bankaların sizi tanımlama biçimi bilgisayarların tanımlama biçimi gibidir. Bilgisayarlar sizi sanal ağda bir kod olarak algılar. Bankalar amacıyla de bu hal böyledir. Sizi finansal kodlarınıza göre tanımlarlar. Finansal kodunuzun iyi olması, sizi bankaların gözünde kredi kartı kullanabilecek, itimat edilir biri yapar. Bu açından alttaki nedenlere ilgi etmek mühimdir.

  • Tüm gelirlerinizi belirleyip net olarak belirttiğinizden emin olun.
  • Başka bankalara da olsa işlemiş borçlarınız varsa ödeyin.
  • Size en ideal, avantajlı olan bankayı ve kredi kartını seçin.
  • Tüm banka ödemelerinizi derli toplu yapmaya özen gösterin.
  • Fatura gibi ödemeleri banka kartıyla ya da kredi kartıyla yapın.
  • Bankalardaki finansal hareketliliğinizi artırın.

Kredi Kartı Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Bankalara müracaat yaparak ya da Findeks üzerinden ücretli olarak kredi notu öğrenilebilir. Kredi notunu ve başka öğeleri öğrenmenin en kolay ve etkili yolu ise kredi danışmanlığı hizmeti alınmasıdır. Çünkü kredi danışmanlığı hizmeti ile yalnızca kredi notunuzu öğrenmekle kalmaz sizin amacıyla en ideal finansal çözümleri de öğrenebilirsiniz. Uzun ve mecburi yöntemler yerine eksper kredi danışmanı desteği alarak, çok kolay şekilde kredi notunuzu ve kredi notunuzu etkileyen öğeleri öğrenebilirsiniz. Kredi danışmanları bu alanda edindikleri tecrübe ile notunuzu artırmanın süratli ve etkili yollarını size sunarlar.

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Kredi notları hesaplanırken finansal her faktörün belli bir yüzdelik seviyesi bulunur. Yani belli finansal davranışlar kredi notunu belli seviyelerde etkiler. Kredi notu hesaplanırken kredi notunu etkileyen faktörler ve yüzdelik oranları;

  • Kredi notunun %45’ni kredili ürün ödeme bağımlılıkları oluşturur.
  • Kredi notunun %32’sini sahip olunan hesapların yanı sıra borç hali oluşturur.
  • Kredi notunun %5’ni yeni kredili ürün açılışları oluşturur.
  • Kredi notunun %18’ni kredi kullanım yoğunluğu oluşturur.

Geçmiş finansal hareketleriniz, şimdiki halinuz, satın alma bağımlılıklarınız, borç ödeme düzeniniz kredi notunuzu etkiler. Kredi notunuzu en doğru şekilde öğrenmek ve analizlere öre en doğru kredi kartını bulmak amacıyla eksper kredi danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!