Kredi Çekerken Karşılaşılan Masraflar Nelerdir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi çekmek amacıyla müracaat yapan vatandaşlar nakit ihtiyacını karşılayarak belirli faiz ve vade civarlarına göre aylık ödeme yapıyor. Bu sayede rastgele bir gereksinim amacıyla toplu paraya ulaşmış olan şahıslar müracaat evvel kredi çekmek amacıyla hangi masrafların ödenmesi gerekliliğini merak ediyor. Kredi miktarına dahil edilen kredi masraflarının hangileri olduğunu ve olayinkolayi.com üstünden basitçe kullanabileceğiniz kredi hesaplama araçlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kredi Notumu Hesapla
Kredi onayının alınması amacıyla en mühim kriterlerden biri olan kredi notu ile kredi çekip çekemeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Findeks kredi notu ödeme alışkanlıklarının bankalar doğrulusunda görülebildiği bir sistemdir. Bu sayede bireyin daha önceki kredi ve kredi kartı borçlarını ödeme alışkanlıklarına göre kredi onayı verilir. “Kredi Notumu Hesapla” aracı üstünden kredi notunuzu basitçe görebilirsiniz.

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?
Nakit ihtiyacınızın tümü karşılamak amacıyla kredi çekmek mantıklı görünse de kredi notu ile bağlantılı olarak dilediğiniz miktarda kredi çekemeyebilirsiniz. Genellikle konut kredilerinde yurttaşların belirli bir peşinatının olması gerekmektedir. Bankaya müracaat yaparak ne kadar kredi çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Fakat “Ne Kadar Kredi Çekebilirim?” hesaplama aracı ile çevrimiçi olarak kredi çekebileceğiniz miktarı basitçe öğrenebilirsiniz. Hesaplama aracı üstünde yer alan kredi tipi, belge ile gösterilebilir aylık gelir ve eşinizin aylık geliri kısımlarını doldurduktan sonra belgeleyebileceğiniz diğer bir gelir olup olmadığını seçmeli, sonrasında sahip olunan bir krediniz varsa evet şıkkını işaretlemelisiniz. Bütün verileri girdikten sonra “hesapla” butonuna tıkladığınızda alabileceğiniz kredi miktarına ulaşabilirsiniz.

Kredi Dosya Masrafım Ne Kadar?
Kredi dosya masrafı bankalar doğrulusunda alınan bir masraf olarak ilgi çekiyor. Her kredi çeken şahıstan alınan dosya masrafı kredi olarak verilebilecek tutardan tahsil edilmektedir. Diğer yandan kredi dosya masrafı çekilecek olan kredi miktarına bağlı olarak da değişmektedir. “Kredi Dosya Masrafım Ne Kadar?” hesaplama aracını kullanarak çekeceğiniz kredi tutarına göre ne kadar dosya masrafı ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Bunun amacıyla hesaplama aracındaki alakalı alana çekilecek kredi sayısını yazmanız ve “hesapla” butonuna tıklamanız yeterlidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!