Kredi Notu Düşme Sebepleri Nelerdir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi müracaatı yaparak nakit ihtiyacını karşılamak isteyen bireylerin bir alanı kredi notunun düşük olması gerekçesi ile kredi onayı alamıyor. Kredi notunun düşük olması kredi başvurularınızın olumlu sonuç vermesini engellediği gibi bankalar doğrulusunda güvensiz bir imaj oluşturmanıza da amacıyla oluyor. Kredi notunun düşmesine amacıyla olan fazlası etken olmasından yazımızı ayrıntılı bir şekilde incelemenizi öneririz.

Kredi Notunun Düşmesine Neden Olan Durumlar Nelerdir?
Kredi notu düşük olan fazlası şahıs bu halin unsurunu merak eder iken kredi müracaatında bulunmanın bu hale tesir edip etmediğini de öğrenmek istiyor. Öncelik ile belirtmeliyiz ki kredi müracaatı gerçekleştirme kredi notunuzun düşmesine amacıyla olmaz. Fakat alttaki haller kredi notunun düşmesi ve kredi onayı almamanız amacıyla asli amacı.

Ödemelerin Düzensiz Olması: Kredi kartı ya da sahip olunan kredi ödemelerinin düzensiz şekilde yapılması kredi notunun düşmesine en çok tesir eden durumdur. Aynı vakitte KMH (Kredili Mevduat Hesabı) ödemelerinin de saatinde yapılmaması kredi notunuzun düşmesine amacıyla olur. Borç ödemelerinin bir gün geç yapılması bile kredi notuna tesir ettiğinden ödemeleri saatinde yapmanız önemlidir.

Kredi ya da Kredi Kartı Borç Durumu: Bankalar kredi kartı ya da kredi borcu olan şahıslar ödemelerini derli toplu olarak yapsa bile hali risk olarak algılamaktadır. Kişinin sahip olunan kredisi ya da kredi kartı borcu olması yeni bir kredi müracaatında kredi notunun düşük görünmesine amacıyla olacaktır. Çünkü kredi verilirken bireyin gelir haline göre üst limit belirlenmektedir ve sahip olunan kredi borcu olması yeni kredi müracaatında bu üst limitin aşılmasına amacıyla olmasından kredi notu da düşer.

Yeni Alınmış Kredi: Yeni kredi alınmış olması bankalar yönünden ödeme belirsizliğinden ötürü kredi notuna tesir etmektedir. Bunun sebebi ise ilk taksiti bile ödenmemiş olan batık kredilerdir ve şahıs ilk taksitini ödediğinde bile kredi notu yükselir.

Ödeme Alışkanlıklarının Bilinmemesi: Kişinin rastgele bir kredi kartı yoksa, daha evvelce kredi çekmemiş ya da Kredili Mevduat Hesabı yoksa kredi notu düşük olur. Bankaların ödeme bağımlılıkları konusu ile ilgili rastgele bir veriye sahip olmaması da kredi kartı ya da kredi başvurularının onaylanmamasına amacıyla olur.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!