Kolay kredi veren bankalar 2020

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi notu yüksek olanların neredeyse tüm bankalardan kredi çekme imkânları daha kolay olurken, kredi notu düşük olan kişiler için kolay kredi veren bankalar 2020 yılında da düşük kredi notu sahiplerine kredi vermektedir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus, kredi notun uzunun çok düşük seviyelerde olmamasıdır.

Ortalamanın altında ağı kredi notuna sahip olanlara daha kolay kredi çekme imkânı sağlayan bankalar ve vermiş oldukları krediler hakkındaki detaylar, yazımızın devamında yer almaktadır. Bankaların yaşamış olduğu yüksek rekabet, tüketici lehine sonuçların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Köklü bankalar kredi notu düşük olan kişilere biraz daha zorlayıcı insanlarla kredi verirken, rakiplerine göre rekabetin biraz daha gerisinde kalmış bankaların daha kolay kredi verdiklerini söyleyebiliriz. Ancak 2020 yılı içerisinde başta corona virüs gibi ekonomiye darbe vuran farklı etkenler nedeniyle, köklü kuruluşlara sahip olan büyük bankalarında kredi verme şartlarını biraz daha hafiflediğini söyleyebiliriz.

olay Kredi Veren Bankalar 2020
olay Kredi Veren Bankalar 2020

Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notunun En Az Ne Kadar Olması Gerekir?

Bankalar nezdindeki kredi notu puanlama sistemi, müşterinin hangi risk grubunda olduğunu belirlemek amacıyla kullanılmaktadır. 1250 puanın altına indikçe kişinin geri ödemesini daha riskli bulan bankalar, bu puanın üzerinde bulunan kişileri ise hafif risk grubu içerisinde görmektedir.

Kredi çekmek için gerekli olan ortalama 1250 puan iken, listemizde yer alan bankalar bazı durumlarda bu puanın biraz altında kalan kişilere de fazla yüksek tutarlarda olmasa da kredi imkânı sağlamaktadır.

Kolay Kredi Veren Bankalar 2020 Listesi Ve Kredileri Hakkında Bilgiler

Enpara.Com Anında Kredi

QNB Finansbank dijital bankacılık sistemlerinden biri olan enpara.com, en kolay kredi veren bankalar arasında 30 bin TL’ye kadar dosya masrafsız kredi vermektedir.

60 ay vade seçeneği sunan enpara.com, zeki bir şubesi bulunmaması nedeniyle sadece online kredi başvurusu yapabileceğiniz kuruluşlardan biridir. Bankalar nezdindeki geçmiş dönemlerde yapmış olduğunuz çalışmalara bağlı olarak, enpara.com 30.000 TL kredi üst limiti biraz daha düşük olabilmektedir.

Şayet enpara müşterisi değilseniz, kredinizin onaylanması durumunda enpara yetkilisi vereceğiniz adrese gelerek kredi ve hesap açımı için gerekli sözleşmeleri getirerek imzanızı alacaktır.

CEPTETEB İnternetten Kredi

60 ay vade seçeneği sunan CEPTETEB, TEB dijital bankacılık sistemidir. Tıpkı enpara.com gibi 30.000 TL üst limitli kredi notu düşük olanlara kolay kredi veren bankalar arasında yer alan CEPTETEB kredi başvurusu, sadece internet ve mobil şube üzerinden yapılmaktadır.

Çekeceğiniz kredi tutarı, kredi notunuz ve güncel ekonomik verilere göre bankanın faiz oranları değişiklik göstermektedir.

Türkiye İş Bankası Kolay Kredi

Kolay kredi veren bankalar 2020 listemizde, ülkemizin neredeyse cumhuriyet ile yaşıt olan köklü bankası Türkiye İş Bankası da yer almaktadır. En fazla 60 ay vade seçeneği ile kredi notunuz düşük olsa bile, 25000 TL’ye kadar Türkiye İş Bankasından kredi çekebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası vermiş olduğu kredilerde kredi tutarının binde 5’i oranında, kredi tahsis ücreti almaktadır. Aynı zamanda kredide hayat sigortası masrafları da, artık her kredi için bir standart haline gelmiştir.

ING Bank Online Kredi

Kredi notu düşük olanların en yüksek limitlerle kredi alabileceği bankalardan biri olan ING Bank, 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Çekilecek de binin binde 5’i oranında kredi tahsis ücreti alan banka, 60 ay vade seçeneği sunmaktadır.

ING Bank’ın yüksek limitlerle kredi vermesinin temel sebebi, uzun süredir Türkiye’de faaliyet göstermesine rağmen Türkiye’nin köklü bankaları ile rekabet yapmaktan zorlanmasından kaynaklanmaktadır.

Aktifbank N Kolay Kredi

Yine online olarak başvuru yapabileceğiniz Aktifbank kredisi için, yasal vade üst sınırı olan 60 aya kadar taksitlerle 30.000 TL üst limit şeklinde kredi çekebilirsiniz.

Online başvurular esnasında hiçbir belge ibraz etmeden kredi başvurunuzu yapabilir ve onaylanması durumunda gerekli evrakları bankanın fiziki şubesine sunabilirsiniz.

İpotek ya da Kefil Sağlamak Kredi Onay Şansını Artırır mı?

Bankalar düşük kredi notu olan kişilere, geri ödemeleri risk olarak görmesi sebebiyle kredi başvurularında ret vermektedir. Zaten kredi notunuzu değerlendirerek gerekli olması halinde kefil talep eden bankalar, kredi notunuza bağlı olarak başvurunuzu olumsuz sonuçlandırabilir.

Ancak bankanın geri alacağını ipotek yoluyla temin etmeniz durumunda, neredeyse tüm bankalardan çok rahat bir şekilde ipotek tutarı karşılığında kredi çekebilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!