Evraksız Anında Kredi Başvurusu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finansal kuruluş ve bankaların, tüketicilere sundukları krediler arsında, ihtiyaç, taşıt, konut, tüketici ve eğitim krediler gibi pek çok farklı çeşit bulunmaktadır. Elbette ki teknolojinin hızla gelişimi ile birlikte, bankalar tüketicilere sundukları bu ürünleri, birbirinden farklı seçenekler ile kullanıma sunmaktadır. Bunun yanı sıra farklı başvuru seçenekleri de bulunurken, evraksiz aninda kredi basvurusu yapabilmekte son yıllarda mümkün hale gelmiştir. Elbette ki bu durumda bazı şartların taşınması gerektiği de kaçınılmazdır.

İnternet – Mobil ve Telefon Bankacılığı

Bahsedilen evraksız başvurularda, gene olarak internet ve telefon bankacılığı tercih edilmektedir. Bu başvurularda genel olarak sizlere sorulacak sorular arasında, TC kimlik numarası, İsim ve Soy isim, aylık gelir tutarı gibi bilgiler yer almaktadır. Elbette ki her bankaya göre bu bilgiler değişiklik gösterebilir. Bunlar ile birlikte farklı bilgiler de sizlere sorualcaklar arasındadır. Her ne kadar evraksız başvuru yapılsa da, ön kabul görmüş olan krediler, sonradan sizlerden istenen evrakların tamamlanmaması durumunda ret cevabı alabilme imkânı da bulunmaktadır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

İlk olarak, anında kredi başvurusu yapacağınız bankanın web adresine giriş yapmanız gerekiyor. Mesela, A bankasından bir ihtiyaç kredisinden yararlanmak istiyorsunuz. Resmi web sayfasına giderek, ana sayfa üzerinden anında kredi başvuru butonları üzerinden, başvurularınızı ilgili başvuru formunu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bir konu vardır ki, telefon numaranız ve diğer bilgileri net ve eksiksiz, doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor. Çünkü kredi cevaplarınız, cep telefonlarınıza kısa mesaj şeklinde gönderilebilecektir. Eğer ki, telefon numaranızı yanlış girerseniz, maalesef bilgi sahibi olmayacak ve haberdar olamayacaksınız.

Telefon ile Başvuru

Yine bankanız müşteri hizmetlerini de arayarak, kredi başvuru işlemlerine tabi olabilirsiniz. Elbette ki başvuru yaparken, ilk olarak kredi puanlarınızın ne durumda olduğunu öğrenmeniz sizler için daha faydalı olacaktır. Çünkü kredi puanları düşük olanların kredi başvuruları ret cevabı alacaktır. Her hangi bir bankadan her hangi bir ürün başvurusunda ret cevabı alınırsa eğer, mevcut olan kredi puanı daha da fazla düşebilecektir. Bu bilgileri de göz önünde bulundurarak, kredi başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!