Ev hanımlarına kredi veren bankalar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bankaların kredi verme şartları esnekleşti. Bazı bankalar ev hanımlarına da kredi vermektedir. Artık bankalardan kredi almak daha kolay hale geldi. Ev hanımları genel olarak çalışmayan ve bir geliri olmayan kişilerdir. Bu yüzden ev hanımları bankalar tarafından gelir belgesi bulunmayan tüketici grubu olarak tanımlanmaktadır. Bu yüzden ev hanımları ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak gelir belgesi olmayan kredi veren bankaların kampanyalarından yararlanabilir.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar farklı tutarlardan kredi çekme hakkı tanımaktadırlar. Denizbank  55 bin TL, Akbank ise 40 bin TL’ye kadar ev hanımlarına kredi verebilmektedir.  Ev hanımları hiçbir geliri olmasa da özel fırsatlar sunan bankalardan kredi çekme şansına sahiptir.

Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu İçin Gerekli Şartlar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar öncelikle kredi notuna bakarak değerlendirme yapar. Ev hanımlarının kredi başvurusu yapabilmesi için sizden bazı talepleri olabilir;

  • Ev hanımlarının kira geliri bulunuyorsa ya da ev hanımlarının evden çalışarak elde ettikleri kazançlar varsa ek gelir kapsamına alınmaktadır. Aylık ek gelir tutarınız düşük olsa dahi kredi başvurunuzda olumlu bir noktadır.
  • Ev hanımlarının üzerine arza, konut ya da arazi gibi taşınmaz varsa ipotek göstererek de kredi alma şansı vardır.
  • Ev hanımları anne, baba ya da eşlerinden kalan bir emekli maaşları olması durumunda düzenli gelir grubuna alınmaktadır. Bu maaşı göstererek kredi çekebilirsiniz.
  • Bankalarda yer alan finansal varlıklarınız bulunuyorsa banka kredisi başvurusunda kullanabilirsiniz. Ayrıca mevduat faizi geliriniz varsa da bankalar olumlu şekilde değerlendirme yapacaktır.
  • Ev hanımlarının kredi çekerken zorlanmaması adına kullanabilecekleri seçeneklerden biri de kefil bularak bankaya kredi başvurusu yapmalarıdır. Belirtilen şartları taşıyan ev hanımları kolayca kredi alabilirler. Ancak bu şartları taşımasanız da kredi alabileceğinizi belirtelim.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde Ev hanımlarının kredi alabileceği bankalar sayılıdır. Bazı bankalar direkt olarak ev hanımlarına yönelik özel krediler sağlamaktadır. Şimdi ev hanımlarının kredi çekebileceği bankalardan bahsedelim;

Şekerbank Ev Hanım Kredisi: Gelir belgesine sahip olmayan tüketici grubuna giren ev hanımları Şekerbank üzerinden kolayca kredi alabilirler.  Şekerbank üzerinden ev hanımlarının kredi başvurusu yapabilmesi için kısa mesaj, telefon bankacılığı ya da internet şubesi üzerinden başvuru yapması gerekmektedir. Şubelerden başvuru yaparsanız bazı belgeler talep edilebilir.

PTT Ev Hanımlarına Kredi: PTT birçok banka ile özel olarak yaptığı anlaşmalar kapsamında tüketici kredileri vermektedir. Ev hanımlarının verdiği krediler Aktif Bank gibi bankalar üzerinden verilmektedir. PTT’den kredi alacaksanız en yüksek yaş sınırı ile kredi veren bankalar arasında olduğunu belirtelim. Ev hanımları PTT üzerinden yaş sınırına takılmadan, gelir belgesi olmadan kolayca ipotek göstererek kredi çekebilirler. İpotekli krediler şubeler üzerinden yapılmaktadır. 60 bin TL’ye kadar ev hanımları PTT üzerinden kredi çekebilirler.

Akbank Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi: Akbank da ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Çok kısa bir süre içinde 40 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisini Akbank dijital başvuru kanalları üzerinden çekebilirsiniz. Bu kredinin olumsuz yanı faizlerinin diğer kredilere göre biraz yüksek olmasıdır.

TEB Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi: Türkiye Ekonomi Bankası da ev hanımlarına gelir belgesi istemeden ihtiyaç kredisi vermektedir. TEB Avrupa Birliği ve EBRD kısa bir süre önce bir protokole imza attı. Bu protokol kapsamında proje üreten ya da işletmesi olan kadınlara Çalışma Bakanlığı desteğiyle 75 bin TL’ye kadar teminatsız kredi sunulmaktadır.  Söz konusu krediler 60 aya kadar vadelendirilebilir.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN Bireyselkredi.org

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!