En Yüksek Limitli Kredi Nasıl Alınır?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi, bankaların belli koşullar dâhilinde sağladığı satın alma gücüdür. Bireysel, ticari, konut veya taşıt gibi farklı kredi çeşitleri vardır. Kredi limiti aylık gelir göz önüne alınarak belirlenen maksimum kredi tutarıdır. Kredi talep eden kişilerin gelir düzeylerine göre belirlenen kredi limiti bankadan bankaya, kredi türüne göre değişebilir.

Aslında kredi konusu tek bir duruma bağlı olarak açıklanabilecek bir konu değildir. Kredi almak isteyen kişiler genel bazı durumlar üzerinden hareket etse de işin daha farklı, çok boyutlu tarafları vardır. En yüksek ne kadar kredi alabilirim deyip yapılan hesaplamalar üzerinden hesaplama yapmak doğru sonuçlar göstermez. Finans ve kredi uzmanları, kredi talep eden kişinin koşullarına göre tüm parametreleri hesaplayarak en yüksek limitli krediyi almayı sağlayabilir. Kredi danışmanlığı, bilinen her şeyi tersine çevirebilecek finans analizleri sunabilir.

En yüksek limitli kredi, genel kural olarak kişinin aylık geliriyle taksit tutarı arasında bir denge olmasını gerektirir. Bu genel kuralara göre kredi talep eden kişinin aylık geliri taksit tutarının en az iki katı olmalıdır. Ancak doğru analizlerle doğru hamleler yapılarak kişi için çok daha yüksek tutarda kredi seçenekleri bulmak mümkündür.

En Yüksek Limitli Kredi Kartı Kimlere Verilebilir?

Kredi kartı limitinin kişiye değişmesinin nedeni gelir düzeylerinin değişmesindendir. Kredi kartı limiti gelir düzeyi ile doğru orantılı değişir. Kişilerin toplam kredi kartlarının limiti aylık gelirlerinin 2 katı olacak şekilde sınırlanır. Kredi kartı 3 yıllık olduğunda bu tutar 4 katı olarak değişebilir. En yüksek limitli kredi kartı en yüksek gelire sahip kişilere verilir. Üst düzey gelir sınıfında limitsiz kredi kartı gibi özel kartlar mevcuttur.

Bankalar, bankalarında yüksek miktarda yatırımı olan kişilere de ayrıcalık gösterir. Kredi kartı limiti doğrudan sahip olduğunuz nakit para akışıyla ilgilidir. Herkesin aylık harcayabileceği bir miktar vardır. Bankalar bu miktarı gelir düzeyine göre belirler. Çünkü borcun ödenme durumunu riske atmak istemezler. Yani size ödeyemeyeceğiniz kadar harcama yapma imkânı göstermezler. Yüksek limitli kredi kartı kullanmak için gelir düzeyini artırmak, aylık ödenebilecek taksit tutarını arttırmak gerekir.

Kredi kartlarını doğru kullanmak ve en yüksek limiti alabilmek için kredi danışmanlarından destek almak en doğru yoldur. Hangi bankaların size en yüksek limitli kartı sağlayabileceği kredi analizleri ile belirlenebilir. Uzman kredi danışmanlığı desteği alarak, en üst limitlerde kredi kartı sahibi olmak için adım atabilirsiniz.

  • Kredi Kartlarının Limitleri Nasıl Yükseltilir?

Kredi kartı limitleri doğrudan aylık gelirle belirlenir. Bu açıdan gelirin artırılması en garanti kredi kartı limit yükseltme yoludur. Ancak kredi işlemleri finansal analizlere bağlı olarak değişebilir. Bankaya yüklü miktarda para yatırmak gibi durumlarda kredi kartı limiti artabilir. Kredi kartı limit artırım başvurunuz reddediliyorsa bir kredi danışmanından uzman yardımı alabilirsiniz. Kredi kartı limitinizi artırmak için ödemelerinizi düzenli yapmanız da gerekir. Limit artırım için finansal analizle farklı yollar belirlemek mümkündür. Sadece sizin finansal analiziniz değil bankaların analizleri de limit artırım yollarını açacaktır. Kredi limiti artırımda doğru hamleleri yapmak için doğru analizlerden yararlanmalısınız. Kredi danışmanlığı hizmeti ile doğru analizlerle doğru hamleleri yaparak kredi limitinizi arttırabilirsiniz.

En Yüksek Kredi Kartı Limiti Veren Bankalar

Bankaların istemiş olduğu kredi kartı koşulları birbirinden farklı olabilir. Hangi bankanın sizin finansal durumunuza göre en yüksek kredi limitini vereceği analizler sonucunda belirlenebilir. Genel olarak bakıldığında en yüksek kredi kartı limiti veren bankalar şunlardır;

  • Garanti BBVA
  • QNB Finansbank
  • Akbank
  • Yapı Kredi

Kredi kartı limitinin yüksek olmasını sadece banka belirlemez. Sizin geliriniz, bankayla çalışıp çalışmadığınız, kartlarınızı nasıl kullandığınız gibi etkenler de limit konusunda belirleyici olur. Size en uygun bankayı ve kredi kartı türünü bulmak için uzman kredi danışmanlığından yararlanabilirsiniz.

Kredi danışmanı çok geniş bir perspektiften bankalar ve sizin finansal durumunuzu analiz ederek en yüksek limitli kredi kartını almanızı sağlar. Bu bankalar dışında da yüksek limit sunan bankalar vardır.

Meslek ve gelir düzeyine göre bankaların tanıdığı farklı opsiyonlar olabilir. Kişi ve bankaların olanakları arasındaki paralellikleri en doğru şekilde belirleyebilecek olan uzman kredi danışmanıdır. Sizin için en yüksek krediyi veren bankaları kredi danışman desteği ile kolaylıkla bulabilirsiniz.

  • Gelirinize Göre En Yüksek Limitli Kredi Kartını Bulun

Gelir düzeyiniz ve mesleğinize göre en yüksek limitli kredi kartını bulmak için kredi danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Finansal ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde yönetmenizi sağlayacak kredi danışmanlığı hizmetiyle en doğru bankayı ve en doğru kredi kartını bulabilirsiniz. Her bankanın kredi limit koşulları farklıdır. Bazı bankalar öğretmenlere bazı bankalar emeklilere yönelik yüksek limit seçenekleri sunabilir. Tüm bu göstergelerin bütünlüklü analizleri sonucunda kişi için en yüksek limitli kredi kartı seçenekleri bulunabilir. Gelirinize göre en yüksek limitli kredi kartını almak için kredi danışmanlığı hizmetinin avantajlarından yararlanabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!