Emekliye Kredi Vakıfbank

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emekliye Kredi Vakıfbank

Halka açık bankalardan biri olan Vakıfbank, emeklilik fonundan emekli olan tüketiciler tarafından özellikle tercih edilmesine rağmen, daha özel emeklilik kampanyaları ile müşteri portföyünü genişletmektedir. Bu kapsamda düzenlenen kampanyalardan biri de nakit ihtiyaçlarına karşı kullanılabilecek emeklilik kredisi ürünüdür. Vakıfbank, nakit ihtiyacı olan emeklilerin basit başvuru işlemlerinden sonra 40.000 TL’ye kadar kredi kullanmalarına izin vermektedir.

Emekliye Kredi Vakıfbank
Emekliye Kredi Vakıfbank

Nakit akışı ihtiyaçlarını karşılık gelen kredi ürününden yararlanarak karşılamaya karar veren tüketiciler için 40.000 TL Vakıfbank emeklilik kredisine nasıl başvurulacağı, şartları ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır. Emeklilik en garantili gelir kaynağıdır. Kredilendireceğiniz banka hayat sigortası talep edecektir. Emekli maaşını aldığınız hesaptaki kredi işinizi kolaylaştıracaktır. Devlet tarafından finanse edilen faizsiz emeklilik kredisi henüz kullanılmaya başlanmamıştır. Birçok emeklinin yakından takip ettiği konu henüz değişmedi. Vakıfbank’tan şimdilik gereksinimlerinizi karşılayacak düşük faizli bir emeklilik kredisi kullanabilirsiniz. Vakıfbank’tan büyük bir kredi kampanyası geliyor. Yüksek bir limit ve düşük bir faiz oranı, size tam anlamıyla yansıtılan ve ihtiyaçlarınızı iyileştirebilecek olanlardır.

 

Alabileceğiniz en uzun kredi süresi 48 aydır. Çekebileceğiniz en yüksek kredi tutarı 90.000 TL’dir. Bu süre zarfında, en düşük kredi vadesi 3 aydır. Ancak, birçok farklı ödeme seçeneği vardır. Her 3 ayda bir ödeme seçeneğiniz olabilir veya aylık taksitlerle de ödeme yapabilirsiniz. Değişken ödeme seçeneği de vardır. Son olarak, ilk 3 ay boyunca ödemesiz kredi alabilirsiniz. Şimdi bu kampanyayı daha iyi anlamak için bazı hesaplamalar hakkında konuşalım.

 

Vakıfbank Emeklilik Kredisi Koşulları

Ptt’den maaş alan emeklilere özel taksitli kredi de Vakıfbank’ta. Ptt şubelerinden maaş alan bir emekli iseniz, Vakıfbank kredisini Ptt’den kolayca kullanabilirsiniz. Bu krediyi Ptt şubelerinden 20.000 TL’ye kadar vade seçenekleri, 36 aya kadar vade ve uygun faiz oranları ile kullanabilirsiniz. Bu krediye Vakıfbank şubelerine giderek de başvurabilirsiniz. Vakıfbank’ta emeklilik kredilerini kullanabilmek için yaş sınırı için 80 yaşı geçmemelidir. Ayrıca, Vakıfbank yerine Ptt kredi kullananlar, kredinizi 48 aya varan vadelerle ve uygun faiz oranıyla kullanabilirler (faiz emeklilere göre değişebilir).

 

Ne kadar kredi kullanabilirsiniz?

Bankaların emeklilik kredileri için sıkça kullandığı kampanyalardan biri de maaşın 10 ila 15 katı arasında kredi vermektir. Ancak, kredinin anaparasını belirleme yöntemi, aylık gelirin maksimum yarısının (% 50) “ödenecek aylık ödeme tutarı” olarak belirlendiği yöntemdir. Bu yöntem, hemen hemen tüm bankalar tarafından kişinin kredi notuna göre kullanılır. Örneğin, kişinin kayıtlı aylık geliri 4.000 TL ise, banka toplam aylık ödemelerde en fazla 2.000 TL ödeyebileceklerini hesaplar.

 

Yaş sınırı nedir?

Emeklilerin kredilerinin kullanıldığı yaş bankadan bankaya değişmektedir. Bununla birlikte, ortalama olarak, 80 yaş üst sınır olarak kabul edilir. Örneğin, 78 yaşındaki bir emekli, 80 yaş sınırı olan bir bankadan kredi talep ederse, en fazla 2 yıl, yani 24 aylık bir kredi kullanabilir. Bu başvuru tüm krediler için de geçerlidir.

 

Emeklilik kredisi şartları

  • Kredi ile ilgili yasal veya idari takip olmaması,
  • 80 yaşından büyük olmamak,
  • Emekli çalışılıyorsa, resmi olarak geçerli bir belge ile kanıtlanmalıdır,
  • Kredi talebi ve otomobil kredilerinde 60 ayı geçemez,
  • Talep edilen ödemeler aylık gelirin yarısını aşmaz,
  • İpotek verilirse, eşin onayı yazılı olarak bankaya verilebilir,

 

Faiz oranları nelerdir?

Faizsiz kredi henüz hükümet tarafından onaylanmamıştır. Vakıfbank’ın emeklilik kredi oranları tüketici kredisi olarak 2,49 olarak verilmiştir. 60 aya kadar ödeme yapabilirsiniz. 60.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz, ancak sadece emekli maaşı limitinin tamamı için yetersizdir. Kira geliriniz veya mevduat hesaplarınız gibi yetkilendirme nedenleri aranır. Sadece bir emeklilik maaşı ile kaç kredi alabileceğinizi merak ediyorsanız, 35.000 TL’ye kadar kolayca onaylanır, ancak kredi geçmişiniz temiz olmalıdır. Kredi kartı ödemeleriniz tek tek incelenir. Gecikme durumunda, bu size olumsuz döner.

 

Emekliye Faizsiz Kredi

Devletten faizsiz kredi için onay bekleyen bu proje, parlamento tarafından onaylandıktan sonra resmi gazetede yayınlanacak. Türkiye’deki ekonomik durum nedeniyle emeklilere faizsiz kredilerin Parlamentoya sunulma tarihinin yakın olmadığını söyleyebiliriz. Emeklilik en garantili gelir kaynağıdır, ancak küçük miktarlar krediyi sınırlar. Ancak bir tapu veya ek gelir sunarsanız, çok iyi krediler alabilirsiniz.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN Bireyselkredi.org

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!