9 Adımda Kredi Kartını Nakite Çevirmenin Yolları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anlık nakit ihtiyaçlarınıza çözüm ararken, kredi kartınızın nakit çekme limiti dolu olabilir veya kartınızın böyle bir özelliği olmayabilir. Bu durumda, kartınızdaki alışveriş bakiyesini nakde çevirmek için kullanabileceğiniz farklı birçok yöntem bulunmaktadır. 9 adımda kredi kartını nakite çevirmenin yolları yazımızda, sizlere bu yöntemlerden bahsedeceğiz.

Listemizde daha az zararla nakit ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz yöntemler olsa da, bazı yöntemler ise zararınızın boyutunu artıracaktır.

Kredi Kartını Nakite Çevirmenin Yolları

Akıllı Telefon Alıp Satmak

Kredi kartınızın alışverişe tanımlı limitiyle akıllı telefon alıp telefonu hemen satarak, kartınızı nakite çevirebilirsiniz. Listemizde yer alan diğer yöntemlere göre, bu metotla daha fazla zarar etmeniz mümkündür. Ancak çevrenizde akıllı telefon almayı düşünen insanları arayarak, onların istedikleri telefonu alıp çok küçük indirimle tanıdığınıza telefonu satmanız zararınızı en aza indirecektir.

Aynı şekilde, beyaz eşya alarak da kartınızı nakite çevirebilirsiniz. Beyaz eşya alımında da kullanacağınız yöntem, akıllı telefonlarla aynıdır.

Altın Alarak Kredi Kartını Nakite Çevirme

Kredi kartını nakite çevirme yolları arasında sıklıkla kullanılan klasik bir yöntem olan altın alıp bozdurmak, az zararla ihtiyacınız olan nakdi kimseye ihtiyaç duymadan bulmanızı sağlayacaktır.

İhtiyacınız olan tutara denk gelecek kadar altın alıp, aldığınız altını aynı ya da başka bir sarrafta bozdurarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Sarrafların bozum ücretleri arasında önemli farklar olduğunu dikkate alarak, özellikle yüksek tutarlar için farklı dükkânlardan fiyat almanız zararınızı azaltacaktır.

İnternetten Fatura Ödemesi Yaparak Nakite Çevirme

İnternet üzerinde özellikle webmaster forumları başta olmak üzere çeşitli forum sitelerinden faturasını ödemek isteyen insanlara ulaşarak, ödeyeceğiniz fatura tutarının biraz altında olmak suretiyle nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu işlemi çevrenizde tanıdığınız insanları arayarak yapmanız, daha sağlıklı olacaktır.

Örnek verecek olursak bir tanıdığınızın 300 liralık doğalgaz faturasını kredi kartınızla ödeyerek, karşılığında 280 lira almanız 20 lira zarar etmenize neden olsa da nakit ihtiyacınızı karşılayabilir. Hatta karşıdaki kişinin tanıdık olması nedeniyle böyle bir teklifi kabul etmeyip, fatura tutarının tamamını size nakit vermesi de söz konusu olacaktır.

E-Ticaret Sitelerinde Kredi Kartını Nakite Çevirme

Daha az zararla kredi kartınızı nakde çevirmek için, e-ticaret sitelerini kullanabilirsiniz. Kredi kartını kullanacağınız web sitesinin güvenilir olması durumunda, bu siteler üzerinden iki kişilik hesap açıp kartınızı kullanabilirsiniz.

Açacağınız iki hesaptan biri satıcı olurken, diğeri ise alıcı konumunda olacaktır. Ancak bazı çevrimiçi alışveriş sitelerinin TCKN gibi doğrulama sistemleri olduğu için, hesabın birinin tanıdığınızın üzerine olması gerekebilir. Dikkat etmeniz gereken bir başka hususta, ücretin hızlı bir şekilde hesabınıza yatacak olmasıdır.

Komisyoncularla Nakite Çevirme

Bu yöntem kredi kartını nakite çevirmenin yolları arasında olsa da, burada güvenilir komisyoncuları bulabilmek önemlidir. Bu yüzden tehlikeli bir işlem olacağını, hemen belirtmek isteriz.

Çevrenizin Alışverişlerinde Kredi Kartını Nakite Çevirme

Son olarak kredi kartınızı nakde çevirmek için kullanacağınız en zararsız yöntemlerden biri, çevrenizdeki insanların alışverişini sizin kartınızla yaparak nakit parayı sizin almanızdır. Komisyon teklif edebileceğiniz gibi işlem yapacağınız kişinin yakınınız olması, hiçbir zarara uğramadan kredi kartı limitini kolaylıkla nakde çevirmenizi sağlayacaktır.,

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN Bireyselkredi.org

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!