Aninda Sorunlu Kredileriniz Çıkartılır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son yıllarda nakit ihtiyaçlarını, banka ve finansal kuruluşlar ile birlikte karşılamak elbette ki daha kolay bir hale gelmiştir. Tüketicilere sunulan banka ürünleri arasında, kredi kartları ve pek çok farklı tipe sahip krediler bulunmaktadır. Genel olarak, eğitim, ihtiyaç, konut ve taşıt, esnaf kredileri gibi tipler bulunurken, tüketicinin ihtiyacına göre seçimler yapılabilmektedir. Fakat bazı müşteriler, banka ile çalışması riskli göründüğünden dolayı kredi alabilmesi mümkün hale gelmemektedir. Bu da şüphesiz ki, banka kredi notlarına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Bildiğiniz gibi, her hangi bir banka ürünü kullanmaya başladığınızda, hesaplarınız izleme altındadır. Kayıt altına alınan ödemeleriniz ve ödeme tutarlarınız, tarihlerinize göre, kredi puanlarınız oluşturulmaktadır. Buna bağlı olarak da, her hangi bir kredi başvurusu yaptığınızda, kredi notlarınız esas alınarak, değerlendirilmekte ve ona göre onay almaktadır. Eğer ki, ödemeleriniz düzensiz ve sorunlu ise maalesef kredi imkânlarından yararlanabilmek mümkün olmamaktadır. Buna bağlı olarak pek çok kuruluş, anında sorunlu kredileriniz çıkartılır gibi reklamlar yapmakta ve tüketicilere destek olduklarını söylemektedir. Tabi ki bunların her biri yasal ve güvenli hizmet veriyor diyemeyeceğiz.

Komisyon ile Çalışanlar

Elbette sorunsuz anında kredi çıkartılır diyen pek çok kurum ya da kişi, belirli bir komisyon bağlı olarak çalışmaktadır. Ortalama 10.000 TL kredi almak istediğiniz de, bankanın faizi ortalama 5.000 TL ve alınacak komisyonda 5.000 TL olurken, 20.000 TL bir ödeme karşınıza çıkacaktır. Hatta bu işlemleri, bankalarda çalışan bazı kişilerde gerçekleştirmektedir. Elbette ki bu da bilindiği gibi kabul görür bir işlem değildir. Fakat böyle bir hizmet alabilecekseniz bile, kesinlikle sözleşmelere dikkat etmeli, imza attığınız her cümleyi harfi harfine okumanız gerekmektedir. Aksi taktirde, ciddi maddi ağırlıklar sizlerin karşısına çıkabilecektir.

Yasal Olmayan Kurumlar

Elbette ki yasal olan kurumların hizmetlerinin yanı sıra, anında banka kredisi çıkartılır diyen pek çok el altından çalışan ve yasal olmayan kuruluşlarda bulunmaktadır. Bunlara da hiçbir zaman güven sağlanması normal değildir. Hiçbir şekilde, yasal olmayan bir kişi ya da kuruluş ile kredi imkânı sizlere güvenli bir biçimde sunulmayacaktır.

Yasal Kuruluşlar

Sermaye piyasası denetim kurulu tarafından denetlenmiş olan finansal kurumlardan, sorunsuz olarak kredi alabilmeniz elbette ki mümkün hale gelebilir. Fakat sizlere gösterilen belgelerin resmi ve gerçek olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Gerçekliği olan belgeler olmadan, yasal çalışıyoruz diyen hiçbir firma ile de işlem yapılmamalıdır.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN Bireyselkredi.org

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!