Öğrenci Banka Kredisi Alabilir Mi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğrenciler banka kredisi alabilir mi?

Bankalar yalnızca tapu belgesi ve belirli bir gelire sahip olan kişilere değil, öğrencilere de kredi imkanı sağlamaktadır. Her ne kadar bir gelire sahip olan kişilerin kredi alma olasılığı ve miktarı daha yüksek olsa da, belirli şartlar sağlandığında öğrenciler de kredi alabilmektedir. Özellikle üniversite dönemine gelmiş olan öğrenciler, düzenli olarak belirli nakit paraya ihtiyaç duymaktadır. Bu süre zarfında devletin sağlamış olduğu burslardan yararlanamayan öğrenciler ise kredi arayışı içerisine girmektedir. Bu noktada bir kredi sahibi olmak istiyorsanız çeşitli bankalar hakkında araştırma yapmanız gerekmektedir. Herhangi bir gelire sahip olamayan öğrencilerin kredi alması zor bir durum olsa da, üzerine kayıtlı bir ev bulunması durumunda kredi elde edebilmektedir. Bunların dışında ailelerini kefil göstererek çeşitli kredileri almaları mümkündür.

İş Bankası

Öğrencilerin eğitim süreci boyunca ihtiyaçlarına yönelik olan kredi veren bankalar arasında ilk sırada İş Bankası yer almaktadır. İş bankası öğrencilerden öğrenci kayıt belgesi ve okul ücret tablosunu göstermeleri halinde kredi sağlamaktadır. Yalnız kredi alım aşamalarında faiz oranları bulunmaktadır. Belirli zamanlarda değişim gösteren faiz oranlarını öğrenmek için bir şubeden bilgi alabilirsiniz.

Denizbank

Öğrenci kredisi veren bankalar arasında yer alan diğer bir isim ise Denizbank. Denizbank; öğrencilere kefilsiz bir şekilde 36 ay vadeli olarak eğitim kredisi sunmaktadır. Bunun için Denizbank üzerinden açtırdığınız hesaba aylık olarak ailenizden gelen para miktarını göstermeniz yeterli olacaktır. Bu paranın düzenli olarak gelmesi ise öğrenci kredisi alabilmenin şartları arasında. 2021 yılına ait faiz oranlarını ve diğer bilgileri öğrenmek adına en yakın Denizbank şubesine giderek gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası eğitim kredisi veren diğer bir bankadır. 36 aya kadar vade sunan banka, gerekli evraklar sağlandığında öğrencilere eğitim kredisi sunmaktadır.

Öğrenci Banka Kredisi Başvurusu İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Öğrenciler banka kredisi alabilir mi? Öğrencilerin kredi alabilme ihtimali tartışılır bir durumdur. Ancak bazı şartlar yerine getirildiğinde çoğu banka tarafından öğrencilere kredi verilebilmektedir. Her bankanın isteyeceği belgeler değişiklik gösterebilmekle birlikte işlemler için istenen belgeler şu şekildedir:

Kişinin çalışma durumu bilgisi,

Gelir belgesi,

18 yaş sınırını tamamlıyor olmak ve eğitime ilişkin istenen belgeler

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Ben de bir öğrenciyim ve benim de kredi kartlarım var ama bu bilgiler sayesinde daha da alabilirim. Çok teşekkür ederim.

    Cevapla
  2. Bende hala öğrenciyim ve bu çalışmanız ile cidden bilgi sahibi yaptınız emeğinize sağlık

    Cevapla
Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!