Kredi Kartı Puanı Nedir? Ne İşe Yarar?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Taksitli alış verişe imkân tanıyan kredi kartları, fazlası vatandaşın gereksinimlerini basit bir şekilde gidermesine yardımcı oluyor. Sadece taksitli alış veriş amacıyla değil, nakit avans ya da kampanyalardan faydalanmak amacıyla de tercih edilen kredi kartlarının içerisinde biriken puanlar husussu ile ilgili fazlası şahıs ayrıntılı bilgi sahibi olmadığından yazımızda kredi kartı puanı ile ilgili bütün verileri derledik.

Kredi Kartı Puanı Nedir?
Kredi kartı puanı alış veriş yaptıktan sonra kartınıza belirli bir tutarda geri yüklenen, nakit karşılığı olmayan fakat ileri alış verişlerinizde para yerine geçerek indirim amacıyla kullanabileceğiniz puanlardır.

Kredi Kartı Puanı Ne İşe Yarar?
Hemen derhal her banka doğrultusunda sunulan kredi kartı puanları birikerek daha ileri alış verişlerinizi indirimli duruma getirmeye yardımcı olur. Hem de bankalar doğrulusunda sunulan değişik kampanyalarla da birleştirilebilen kredi kartı puanları gerektiğince avantajlıdır. Bankalar doğrultusunda iki değişik şekilde puan yüklemesi yapılabilmektedir. Bunlar para puan ve mil puan olarak bilinir.
Kredi kartı para puanları fazlası banka doğrultusunda tercih edilen puan türüdür ve alış veriş sırasında para yerine geçerek indirim sağlamaktadır. Mil puanlar ise oluşturulan alış verişler karşılığında kredi kartınıza yüklenir ve yalnızca vatan içi ya da vatan dışı uçuşlarda bilet alırken indirim sağlar.

Kredi Kartı Puanı Nasıl Kullanılır?
Kredi kartı puanlarının alış veriş sırasında kullanılabilmesi amacıyla birtakım şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Öncelik ile alış veriş yapılacak olan mağazada ya da işyerinde kredi kartınızı almış bulunduğunuz bankanın pos cihazının bulunması gerekiyor. Bankanızın anlaşmalı bulunduğu üye işyerlerinde yaptığınız alış verişlerde kredi kartı puanlarınızı basitlıkla kullanabilirsiniz.
İnternetten oluşturulan alış verişlerde kredi kartı puanlarının kullanılıp kullanılamayacağı husussu ile ilgili fazlası şahıs baş karışıklığı yaşamaktadır. Online alış verişlerde de kredi kartı puanları kullanılabilir. Fakat bunun amacıyla tekrar internet sitesinin banka ile anlaşmalı üye iş yerlerinden biri olması gerekmektedir. Eğer alış veriş yaptığınız internet sitesi bankanız ile anlaşmalı ise ödeme aşamasında kart verilerinizi girdiğinizde puan kullanım alternatifi ekranda çıkacaktır.

Kredi Kartı Puanları Siliniyor Mu?
Kredi kartında biriken puanları kullanmaya fırsatı olmamış şahıslar bu puanların silinip silinmediğini merak ediyor. Çoğu banka kredi kartında biriken puanları sene sonucunda silmektedir. Fakat birtakım bankalar kredi kartı puanlarının kullanım süresini daha uzun tuttuğundan bu husus ile ilgili ayrıntılı bilgi amacıyla bankanızla görüşmeniz daha doğrudur.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!