Kredi Çıkmıyor Acil Para Nasıl Bulurum

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bankaların kredi notu, aylık gelir ve kredibilite gibi kıstasları göz önünde bulundurarak cevapladığı kredi başvuruları, günümüzde çoğu insan için olumsuz yanıtlanabilmektedir. Kredi çıkmıyor acil para nasıl bulurum sorusuyla telaşlanan bireylerin ise, illegal aracılara başvurmadan düşünmesi gereken ve aslında sonuç verecek birkaç yöntem var:

Kredi Çıkmıyor Acil Para Nasıl Bulurum
Kredi Çıkmıyor Acil Para Nasıl Bulurum

Bankalar para verirken risk almak istemez, bu nedenle dürüst ve güvenilir olduğunuzu, borcunuza borç süresince sadık kalacağınızı göstermeniz çok önemlidir. İlk adımda, talep ettiğiniz kredi miktarının makul çerçevelerde oluşturulmuş olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Aylık gelirle mantıklı bir oran içinde olması gereken kredi miktarı, bankaların inceleme sürecinde ilk baktıkları şey. Örneğin; aylık geliri 1800 TL olan bireyin, 100 bin TL’lik bir krediyi 12 ay vadeyle alması kesinlikle mümkün değildir. Lakin kredi tutarının düşürülmesi yahut vade süresinin uzatılması, bankanın işe olumlu bakacağını göstermekte.

Kredi çıkmıyor acil para nasıl bulurum sorusunu soran birçok vatandaşın en büyük sorunu ise, hâlihazırda kredi notlarının düşük olmasıdır. Bankalar, özellikle borcunu aksatan, taksitlerini düzenli ödemeyen yani “sıkıntılı” müşterilerin kredi notlarını düşürürler. Halk arasında kara liste olarak tanımlanan bu sistem, kişinin geçmişinde kalır ve her kredi başvurusunda karşısına çıkar. Tabii bunun için yapılması gereken şey ise süreçte zor fakat tahmin edilebilir bir şeydir. Bankalarla aranızda olan güveni yeniden oluşturmalısınız. Bunun için, maalesef borçlu olduğunuz banka size çok düşük limitli kredi kartı vermeye dahi istekli olmayacakken, öteki bankalardan alacağınız düşük limitli, örneğin 300 TL, kredi kartınızın borçlarını aksatmadan ödediğiniz takdirde, kredi notunuz yükselecek, bankaların size duyduğu güven artacak ve daha fazla miktarda kredi talep edebileceksiniz.

Son olarak her ekonomistin üzerinde kesin karar kıldığı ve uyardığı bir konu var:

 • Bankalar harici senet karşılığı para veren kişilerden, tefecilerden ve buna benzer uygunsuz üçüncü şahıslardan kesinlikle uzak durmanız gerektiği! Kişinin başına daha büyük belaların açılabileceği ve kimi zaman ölümle sonuçlanan riskli bir kredi almak kimsenin işine gelmeyecektir elbette.
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. kredi puanları başa bela. zor zamanlarda talep ettiğinizde sırf puanlar göz önüne alınarak evi bile rehin verseniz kredi vermiyorlar. bilgilendirici bir yazı olmuş. teşekkürler.

  Cevapla
 2. 19 Mayıs 2020, 06:50

  Gerçekten Bilgilendirici Bir Yazı Olmuş Okudum Kredi İle ilgili Bir Kaç bana Lazım Olan Bilgiler Vardı Anında Bulmama Yaradı Çok Tşk Ederim.

  Cevapla
 3. 19 Mayıs 2020, 11:18

  Kredi çekmek ile ilgili aklımda biraz soru işaretleri vardı çok teşekkür ediyorum şuanda hicbir soru işareti kalmadı yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Bilgilendirici bir yazı olmuş.

  Cevapla
Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!