Kredi Çıkmayanlar Kredi Nasıl Alabilir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzde birçok kişi, ev almak, araba almak, eğitim, sağlık için ya da borçlarını ödemek gibi çeşitli sebeplerden ötürü nakit paraya ihtiyaç duyar. Nakit ihtiyacı konusunda ise bankalara devreye girerek kişiye özel kredi olanağı sağlar. Bu aşamada genellikle pek çok kişi, bana kredi çıkar mı sorusunun cevabını epey merak eder. Bu sorunun cevabı için bankaların kredi verme prensiplerini göz önünde bulundurabilirsiniz.  Bankalar genel anlamda kredi verirken, başvuru sahiplerinin 18 yaşı üstünde olması, yeterli bir süre sigortalı olarak çalışmış olması, yeterli bir gelire sahip  ve kredi notunun yüksek olması gibi nedenleri değerlendirir. Kredi notu düşük olan kişilere ise kredi çıkma ihtimali oldukça düşüktür. Ancak kredi notu düşük olan kişiler, kredi notunu yükseltme yöntemlerini deneyerek bu konudaki şansını artırabilir.

Kredi Alamayan Kişiler Kredi Alabilir Mi?

Yüksek bir kredi notuna sahip olmak, kredi alımını kolaylaştıran en büyük durumlar arasında yer alır. Bununla birlikte başvuru sahiplerinin eğer beklemede başka bir bankaya borcu varsa bu durumda da kredi çıkma ihtimali düşüktür. Böyle bir durumla karşılaşan kişiler ise bankalar dışında kredi veren kuruluşları araştırır. Günümüzde çeşitli şirketler, kredi başvurusu olumsuz sonuçlanan kişiler için kredi çekerek banka ile başvuru sahipleri arasında aracı görevi görür. Genellikle bu hizmeti sunan kredi danışmanlık hizmetleri, yaptıkları işlemlerden belirli bir komisyon alır. Bu noktada ise güvenilir bir şirketi tercih etmek oldukça önemlidir. Banka dışında bir kuruma komisyonlu kredi başvurusunda bulunan kişiler, bu kurumların yasal yollarla çalışıp çalışmadığına dikkat etmelidir.

Kredisi Çıkmayanlara Kredi Veren Bankalar

Kredisi çıkmayana kredi İstanbul, Ankara, İzmir gibi birçok şehirden hizmet alınabilecek bir alandır. Bu noktada çeşitli bankalar, kredi notu düşük ya da sicili bozuk kişilere kredi imkânı tanır. Özellikle günümüzdeki ekonomik şartlardan dolayı bankalar bu konuda müşterilerine kolaylık sağlamaya çalışır. Belirli şartlar dahilinde kredisi çıkmayan kişilere kredi imkanı sunan bankalar şunlardır:

  • QNB Finansbank
  • Akbank
  • Denizbank
  • Enpara.com
  • Garanti BBVA
  • Aktifbank
  • Odeabank

Firmamızdan destek alarak neden kredilerinizin onaylanmadığını öğrenebilir, kredinize engel olacak durumların ortadan kaldırılmasına yönelik bilgiler edinebilirsiniz. En uygun kredi şartları ile en uygun kredileri kullanmak için danışmanlarımız size her zaman desteklerini sunarlar.

Kredi Çıkmıyor Ne Yapabilirim?

Banklara olan kredi talepleri olumsuz sonuçlanan kişiler, kredi çıkmayanlara kredi nasıl çıkar sorusunun cevaplarını araştırır. Kredi çıkmamasının sebepleri arasında kişilerin borçlu olması, belirli bir gelirleri olmaması, kredi notlarının düşük olması gibi pek çok faktör bulunur. Böyle bir durumda çeşitli kredi notu yükseltme yöntemlerinden yararlanarak kredi notunuzu artırabilirsiniz. Ancak bu aşamada özellikle borçlu olan kişilerin öncelikle borcunu kapatması gerekir. Çeşitli nedenlerle kredi notunu yükseltmek mümkün değilse komisyonla kredi veren kuruluşlara başvurulabilir. Kredi çıkmayana kredi İstanbul

Kredi Çıkmayanlara Kredi Çıkartılır mı?

Kredi çıkmayana kredi Ankara, İstanbul ve İzmir gibi Türkiye’nin birçok bölgesinde mümkündür. Bu noktada kredi notu düşük olan ya da sicili bozuk olan kişilere kredi veren banka ve kurumlar mevcuttur. Ancak bu banka ve kurumların da kredi için belirli şartları bulunur. Bu şartlar ise genel olarak ipotek ve kefil olarak kabul edilebilir.

Kredi Neden Çıkmaz?

Kredi çıkmayana kredi konusu özellikle kredi başvurusu olumsuz sonuçlanan kişiler tarafından sıklıkla merak edilir. Her bankanın çeşitli kredi değerlendirme ölçütleri mevcuttur. Bu ölçütler en temel haliyle kredi notu, gelir belgesi, maaş bordrosu ve ödeme geçmişleri olarak sıralanabilir. Bankalar genel olarak bu gibi kriterleri değerlendirerek, kişilerin krediyi geri ödeyip ödemeyeceklerini tespit eder. Bu ölçütler arasında en önemlisi ise kredi notudur. Kredi notu düşük olan kişilere, bankalara borçlanmış kişilere ve ödenmemiş faturaları olan kişilere belirli istisnalar dışında çoğunlukla kredi çıkmaz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!