Hesaplanmamış Sıfır Kredi Notları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elbette kredi notları, Kredi Kayıt Bürosu kapsamında tutulan kayıtlardan dolayı sizlerin bankasal ürünlere sahip olabilmenizde yardımcı olmaktadır. Mesela, konut ya da ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi gibi ürünlere sahip olabilmek üzere her hangi bir bankaya başvuru da bulundunuz. İlk olarak gerçekleştirilmesi gereken prosedür ise kredi notlarıdır. Sizlerin başvurularından sonra, ilk olarak bakılacak olan kredi notları olmaktadır. Genel olarak başvurular olumsuz sonuçlanmasından sebep aranacak olursa eğer, ya hesaplanmamis sıfır kredi notlari olacak ya da düşük kredi notları olacaktır. Her ne kadar düşük kredi notları engel teşkil ediyorsa, hiç hesaplanmayan 0 kredi notu da sizlere belirsizlik olarak bakılacağından bankalar tarafından güven sağlanmayacaktır.

Kredi Alabilmek İçin

Her ne kadar bazı tüketiciler, ben daha önce hiç kredi almadım, kredi kartı kullanmadım gibi değimlerde bulunarak, kredi notlarının sorun teşkil etmeyeceğini düşünse de, bunun tam tersi mümkündür. Çünkü kredi puanı hiç hesaplanmamış olan bir tüketici, 0 değerine sahip olacağından dolayı, banka, düşük olanlara güvenmediği gibi, sizlere de belirsizlik gözü ile bakacaktır. Bundan dolayı da kredi alabilmek için kredi puanı kaç olmalıdır gibi soruların cevapları yanıtlanması gerekiyor.

Kredi Puanını Yükseltmek

Ortalama olarak 1000 – 1500 üzeri puan sahibi olmak, kredi alabilmek için yeterli puanlar kapsamında yer almaktadır. Güncel olarak 1700 ve üzeri kredi puanları, Türkiye ortalamasının üstü olarak tanımlanmaktadır. Zaten FINDEX üzerinden bu notunuza ulaşarak, ne durumda olduğunuzun özetine göz atabilirsiniz. Bahsedilen kredi notu yükseltme işlemleri ise, şu şekilde sıralanabilir.

  • Kredi kartı kullanmak
  • Kredi kullanmak ve düzenli ödemek
  • Aktif olarak kredi kartı, hesap kartı ya da bankasal ürünlerden para çekme işlemlerinde bulunma

Genel olarak bu işlemler, kredi notlarınızı yükseltmekte yardımcı olabilecektir. Kredi kartlarını kullanırken, ödeme tarihlerine dikkat ederek, ödeme günü geçirilmemesi gerekirken, kredi notları bu şekilde yükseltilebilir.

Yine küçük bir miktar kredi kullanmanız ve zamanında ödemeniz de notunuzu yükselten seçenekler arasında yer alacaktır. Tüm bu işlemleri uygulayarak, zamanla notunuzu kredi alabilecek düzeye getirebilirsiniz. Unutmayınız ki, kredi puanının yanı sıra her bankanın şartları aynı olmamak ile birlikte sizlere sunulabilecektir.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN Bireyselkredi.org

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 19 Mayıs 2020, 16:00

    Bireysel kredi herşey anlatıyo Çok güzel tavsiye ederim mükemmel bir site

    Cevapla
Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!