Düşük Kredi Notu Olanlara Kredi Çıkar mı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bankaların kredili hizmetlerinden yararlanabilmek için, kredi notunun yüksek olması büyük fayda sağlamaktadır. Peki, düşük kredi notu olanlara kredi çıkar mı?

Bankaların müşterilerine yeni tüm bankalar ile olan ilişkileri için olumlu ya da olumsuz puan vererek değerlendirdikleri bir sistem olan kredi notu, kredi ve kredi kartı başvurularının değerlendirilmesinde önemli rol oynamaktadır.

Düşük kredi notuna sahip olan kişilerin kredi çekmek için hangi yöntemlere başvurması gerektiği ve başvuru durumlarının nasıl sonuçlanacağı hakkında bilgileri, aşağıda sizlerle paylaştık.

Düşük Kredi Notu Olanlara Kredi Çıkar mı?

Kredi notu düşük olanlara kredi çıkar mı? Sorusuna cevap verebilmek için, öncelikle başvuru sahibinin kredi notunun hangi aralıkta bulunduğunun bilinmesi gerekir. Ancak kolay kredi veren bankalar diye nitelendirilen banka kuruluşlarının, kredi notu düşük olanlara da kolaylıklar sağladığının bilinmesi gerekir. Kredi çekecek kişinin kredi notunun çok düşük olması, önemli risk grubunda yer alması nedeniyle çok daha zor olmaktadır.

Kredi notu için belirlenen puan aralığı ve oluşturduğu risk gruplarına göre bir sıralama yapacak olursak, karşımıza şöyle bir tablo çıkacaktır.

 • 1700-1900 aralığında olan kişiler, kredi notu risk grubundaki en iyi puanlamaya sahip kişiler.
 • 1500-1699 aralığında olan kişiler, kefilsiz ve gelire bağlı olarak kredi çekebilecek gruptur.
 • 1100-1499 aralığındaki kişiler, az riskli grup olup gelire bağlı olarak kredi çekebilirler.
 • 700-1099 aralığında olan kişiler, orta risk grubunda olup, sağlam kefil ile daha düşük miktarlarda kredi çekebilir.
 • 1-699 aralığında olan kişiler ise en riskli grup olup, kredi çekme ihtimalleri yok denecek kadar azdır.

Özellikle en riskli ve orta risk grubunda yer alan kişiler daha yüksek kredi çekebilmek için, ipotek göstermek durumunda kalabilirler.

Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir?

Düşük kredi notuna sahipseniz, aşağıdaki önerileri dikkate alarak kredi başvurunuzun onaylanma ihtimalini artırabilirsiniz. Sağlam kefil ya da kefiller gösterebilmek, kredi başvurunuzun onaylanması için faydalı olacaktır.

Herhangi bir bankada bulunan ve çekeceğiniz krediye göre makul kabul edilebilecek seviyede yatırımı olan kişilerin kredi çekebilme ihtimali, biraz daha fazladır.

Düşük kredi notu olanlara kredi çıkar mı? Sorusu için, ipotek karşılığında kredi notu çok düşük olanların da rahatlıkla kredi çekebileceğini söyleyebiliriz.

Kredi notu sebebiyle başvurunuz onaylanmıyorsa, kesin kredi çekebilmenizi sağlayacak tek etken, çekeceğiniz kredi tutarının biraz fazlası değerinde ipotek göstermektir.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

 1. Bu konuda çok önemli bir noktayı aydınlatmışsınız. Çok işime yaradı. Benim de kredi notum düşük gayet bilgilendirici teşekkürler.

  Cevapla
 2. 9 Ekim 2020, 14:01

  Çok öğretici bi metin olmuş bu şekilde daha çok gelmesi güzel olur.Teşekkürler.

  Cevapla
 3. Kredi notum düşüktü. Ondan dolayı kredi alamadım. Bu yazıya denk geldim. Sayenizde kredi notumu yükseltip tekrar başvurdum. Teşekkürler. Herkese tavsiye ederim.

  Cevapla
 4. 9 Ekim 2020, 17:54

  Bir çok Kredi kullananlar için çok faydalı ve güzel bir konu site aklına takılan bir çok soru mevcut

  Cevapla
 5. Kredi notu düşük olunca yada borç ödeme ile ilgili sorunlar cikabiliyorsa geçmişten bankalar kredi vermeye yanasmayabiliyor krediler hakkında ayrıntılı somut bir makale olmuş ing müşterisinin paraf halk bankin kredi verme konusundaki seçenekleri ve firsatlarida iyidir …

  Cevapla
 6. Gerçekten mükemmel bilgiler vermişsiniz elinize sağlık çok işime yaradi

  Cevapla
 7. Güzel site tebrik ederim

  Cevapla
Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!