Bireysel İhtiyaç Kredileri İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bireysel ihtiyaç kredileri nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla mühim olmakla beraber, toplu paraya lüzumu olan bireylerin aylık ödeme yöntemiyle parasal yönden rahatlamasına yardımcı oluyor. Özellikle ihtiyaç kredisi ve tüketici kredisinin değişik bulunduğu düşünülse de, her iki kredi çeşidi de aynıdır. Fakat tüketici kredileri aniden çoktur ve her biri amacıyla lüzumlu belgeler derhal derhal aynı olsa da, kredi çeşidine göre değişik belgeler de istenmektedir. Yazımızda tüketici kredisi çeşitlerine göre lüzumlu belgeleri açıklayacağız.

İhtiyaç Kredisi Türleri ve Gerekli Belgeler
İhtiyaç kredileri söz hususu bulunduğunda, bankaya rastgele bir teminat sunmanıza lüzum yoktur. Acil nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla tercih edilen bu kredi türleri; düğün, sıhhat ya da tatil harcamaları amacıyla alınabilir.

Evlilik Kredisi: Düğün masrafları amacıyla tercih edebileceğiniz evlilik kredisi; her banka doğrulusunda sunulmasa da, çoğu banka yeni evlenecek çiftlerin acil nakit ihtiyacını amacıyla evlilik kredisi sunuyor. Bu krediye başvurmak amacıyla kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Gerekli belgeler ise, nüfus cüzdanı aslı/fotokopisi, gelir beyan belgesi, başvuran şahsa ait rastgele bir fatura aslı ve ikametgah belgesidir.

Eşya Kredisi: Mobilya, beyaz eşya ya da teknolojik mamüller amacıyla lüzumlu nakit gereğini karşılamak amacıyla, eşya ya da başka adıyla alış veriş kredisinden faydalanabilirsiniz. Bu kredi amacıyla lüzumlu evraklar arasında nüfus cüzdanı, ikamet belgesi, gelir belgesi ve 3 aya ait bir fatura örneği bulunuyor.

Eğitim Kredisi: Eğitim masraflarının karşılanması amacıyla tercih edebileceğiniz bu kredi türü amacıyla lüzumlu belgeler arasında nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, eğitim ücretini gösteren fatura ve eğitimin gördüğünüz kurumdan alınacak kayıt belgesi bulunuyor.

Sağlık Kredisi: Özel hastanelerde tedavi olması gerekli bireylerin sıhhat masraflarını karşılamak amacıyla, sıhhat kredisi müracaatında bulunması gerekebiliyor. Bu gibi bir durumda; nüfus cüzdanı fotokopisi, ikamet belgesi, gelir belgesi ve 3 aya ait bir fatura örneği belgeleriyle krediye müracaat yapabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi müracaatı amacıyla derhal derhal aynı belgeler istense de, birtakım hallerde ek belge talep edilebilir. Aynı vakitte dilenen belgeler bankadan bankaya göre de değişmektedir. Dönem devre oluşturulan kampanyalar neticesinde alabileceğiniz krediler de mevcuttur. Bu krediler arasında en çok talep göreni ise bayram kredisidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!