Anında Kredi Veren Bankalar 2022

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzde aşağı yukarı herkes nakit ihtiyaçları için kredi başvurusunda mutlaka bulunmaktadır. Krediler genel olarak amaçlarına, niteliklerine ve vadelerine göre çeşitli gruplara ayrılır. Vadelerine göre kredi çeşitleri, kısa vadeli, orta vadeli ve uzun vadeli olmak üzere gruplara ayrılırken, amaçlarına göre krediler ise üretim kredisi, yatırım kredisi, tüketim kredisi ve işletme kredisi gibi kategorilere ayrılır.

Özelliklerine göre kredi çeşitleri ise nakdi, gayri nakdi, maddi teminatlı, şahsi teminatlı ve teminatsız gibi farklı gruplar çerçevesinde değerlendirilir. Bu nedenle kredi başvurusunda bulunacak kişilerin öncelikle başvurmak istediği kredi çeşidi belirlenmesi gerekir. Ardından istediğiniz banka üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Hemen kredi veren bankalar 2022 senesi için kredi başvurularında çeşitli şartlar ararlar. Bankalar tarafından belirlenen bu koşullar, kredi sonucunu direkt etkiler. Kredi başvuru kriterleri arasında belirli bir süre sigortalı olarak çalışılmış olunması, gelir belgesi beyan edilmesi ve kredi notunun yüksek olması gibi maddeler vardır. Bu gibi şartları sağlamanız neticesinde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ancak kredi başvurusu süreci zorlu bir süreçtir. Bu yüzden pek çok kişi kolay ve hızlı bir şekilde kredi çekmek için anında onaylı kredi veren bankalara göz atarlar. Günümüzde gelir belgesi olmadan ve internet üzerinden kredi veren bankalar mevcuttur. Anında kredi veren bankalar Ziraat Bankası, Vakıfbank, Denizbank ve Türkiye İş bankası şeklinde sıralanabilir. Bu bankalar üzerinden kolay şekilde kredi alarak, ihtiyaçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Anında Kredi Veren Bankalar

Günümüzde gelir belgesiz kredi çekme işlemi birçok kişi tarafından araştırılan bir konudur. Türkiye’de ki bankalar bu konuda müşterileri için pek çok ayrıcalık sağlar. Böylece öğrenci, ev hanımı, serbest meslek erbabı, çiftçi gibi çalışan ya da çalışmayan kişiler kredi başvurusunda bulunabilir. Maaş bordrosu ve gelir belgesi olmadan kredi başvurusunda bulunmak belli koşullar dahilinde mümkündür. Bu koşullar, bankalara göre değişiklik gösterir. Bütün koşulları karşıladığınız takdirde ise hızlı bir şekilde kredi alabilirsiniz.

Gelir belgesiz anında kredi veren bankalar; Türkiye İş Bankası, Ziraat Bankası, Denizbank, ING bank, Vakıfbank ve Fibabanka gibi bankalardır. Bu bankaların kredi limitleri ise belirli bir rakamla sınırlıdır. Bu rakamları göz önünde bulundurarak, ihtiyacınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Bu rakamlar güncel olarak şu şekildedir:

 • Denizbank 30.000 TL
 • FibaBanka 80.000 TL
 • İNG Bank 50.000 TL
 • Türkiye İş Bankası 50.000 TL
 • Vakıfbank 75.000 TL
 • Ziraat Bankası 20.000 TL

Şubeye Gitmeden Anında Kredi Veren Bankalar

Kredi başvurularında, şubeye gitmek ve gerekli belgeleri sağlamak birçok kişi için zorlu bir işlem olarak kabul edilir. Günümüzde ise dijital bankacılığın gelişmesi sayesinde  şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunmak mümkündür. İhtiyaç duyduğunuz kredi çeşidi her ne olursa olsun, bankaların internet şubesi üzerinden kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Şubeye gitmeden anında kredi veren bankaların hizmetlerinden yararlanmak için bankanın müşterisi olmak ve internet bankacılığını kullanmak yeterlidir.

Şubeye gitmeden kredi almak için öncelikle güvenlik açısından kimlik doğrulaması yapılması gerekir. Daha sonra kredi başvuru formunu doldurarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Güncel olarak şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi veren bankalar ise şu şekildedir:

 • Türkiye İş Bankası
 • Akbank
 • Enpara.com
 • Halkbank
 • Garanti BBVA
 • Vakıfbank Yapı Kredi
 • QNB Finansbank
 • Ziraat Bankası

Bu gibi bankalardan kimi ön onay talep ederken, kimi bankalar ön onay yöntemini kullanmadan çekilen tutarın direkt olarak kullanılmasına olanak tanır. Son derece pratik ve kolay olan bu yöntem sayesinde dilediğiniz nakit tutarına kavuşabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Anında Kredi Veren Bankalar

Kredi çekmek insanlar tarafından genellikle zahmetli ve uğraştırıcı bir işlem olarak kabul edilir. Ancak dijital bankacılıkta gerçekleşen gelişmelerle birlikte internet üzerinden kredi başvurusunda bulunmak mümkündür. Günümüzde internet şubesi ya da mobil şube üzerinden anında kredi olanağı sağlayan bankalar mevcuttur. Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar, bu konuda müşterilerine birçok kolaylık sunar. İnternet üzerinden anında kredi veren bankalar, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi, Halkbank gibi oldukça çok sayıdadır. Bu gibi bankalar üzerinden kredi çekmek için şubeye gitme şartı yoktur.

Ancak bu yöntemle kredi çekmek için çoğunlukla o bankanın müşterisi olma şartı bulunur. Bunun dışında her bankanın kendine özgü kredi çekme koşulları vardır. Kredi çekmeden önce kredi talebinde bulunacağınız bankanın koşullarını detaylı bir şekilde araştırabilirsiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken faktörler ise bankaların aylık taksit tutarı, aylık ve yıllık faiz oranı, kredi tahsis ücreti ve toplam geri ödeme ücreti olarak sıralanabilir. Bu gibi faktörlere dikkat ederek kredi başvurusunda bulunabilir ve geri ödeme planınızı bütçenize en uygun şekilde oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda bu konuda finansal uzmanlarımızdan öneri ve tavsiye alarak süreci daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Öğrenciye Anında Kredi Veren Bankalar

Öğrenciler, çeşitli sebeplerle nakit paraya ihtiyaç duyabilir. Bu noktada ise akla ilk olarak kredi çekmek gelir. Öğrenciler için kredi veren çeşitli bankalar mevcuttur. Bu bankalara bizzat giderek ya da internet şubesi üzerinden kredi başvurusu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu süreçte ise dikkat edilmesi gereken birkaç faktör yer alır.

Kredi talebinde bulunmadan önce ödeyebileceğiniz aylık taksit tutarını belirleyerek bu doğrultuda bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda bankaların öğrencilere kredi vermek için çeşitli koşulları vardır. Bu koşulları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Gelir beyanında bulunmak
 • Kredi ve kredi kartı ödemelerinin düzenli bir şekilde yapmak
 • Eğer ipotekli kredi çekilecekse eş rızasının yazılı olarak beyan etmek
 • Öğrenci belgesi sunmak

Bu gibi bilgi ve belgeleri bankalara sunan öğrenciler, kredi başvurusunda bulunabilir. Ayrıca düzenli bir geliri olmayan öğrencilerin, aileleri üzerinden de kredi başvurusunda bulunması mümkündür.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!